15 pomėgių, iš kurių galima gauti pajamų

Prieš imdamiesi darbo ne visą darbo dieną ir atsisakydami hobio, pagalvokite apie tai. Galbūt tai yra jūsų mėgstamas užsiėmimas, kuris suteiks jums ne tik džiaugsmo, bet ir pinigų.

Socialiniuose tinkluose esančiuose motyvaciniuose pranešimuose dažnai siūloma hobį paversti darbu. Tai ne visada gera idėja: jei pramogą paversite darbu, kaip vėliau atsipalaiduosite?

Ir vis dėlto nereikėtų nurašyti pomėgių, kai kalbama apie uždarbį. Anksčiau ar vėliau galutinis jūsų hobio produktas taps per didelis. Kodėl gi nepasidalyti juo su tais, kurie pasirengę sumokėti už jūsų darbą? Juolab kad buityje kiekvienas rublis bus naudingas.

Uždirbti pinigų galite beveik iš bet kokio hobio.

1. Rankdarbiai

Akivaizdžiausias būdas užsidirbti pinigų, kai kalbama apie pomėgius. Šios srities pomėgių sąrašas yra platus:

  • Mezgimas (nėrimas ir rankdarbiai);
  • siuvinėjimas;
  • žaislų gamyba;
  • iškarpų gamyba;
  • siuvimas;
  • gėlių modeliavimas iš revelūro;
  • deginimas;
  • muilo gamyba;
  • naminės kosmetikos ir kvepalų gamyba.

Sąrašas yra begalinis, ir ne taip jau sunku rasti savo klientą. Tiesa, jei norite užsidirbti ne retkarčiais, o nuolat, teks į pomėgių sąrašą įtraukti PR ir SMM. Reikės rasti ir įvaldyti pardavimo platformas, bendrauti su potencialiais pirkėjais.

Irina Butenko

Žurnalistė, vilnonių žaislų parduotuvės @gornostaika_žaislai_kūrėja instagrame.

Gaminu žaislus iš vilnos. Žmogui, kuriam tolimas sausas veltinis, tai gana keistas procesas: imu vilną, kuri atrodo kaip vata, ir daugybę, daugybę kartų badau ją adata. Ir gaunasi žaislas. Tai darau jau maždaug penkerius metus. Žaislus parduodu.

Tiems, kurie nori užsidirbti iš rankdarbių pardavimo, patariu susirasti būtent savo kūrybos rūšį, kad užsiėmimas nepradėtų siutinti po savaitės. Nepirkite, kad išbandytumėte pigiausią medžiagą, imkite vidutinį kainų segmentą. Arba gali paaiškėti, kad turite talentą, bet nieko neišėjo dėl prastų medžiagų ar įrankių.

Nepamirškite 10 000 valandų taisyklės: manoma, kad būtent tiek reikia praleisti prie vieno reikalo, kad taptum jo meistru. Negailėkite lėšų reklamai, dalyvaukite konkursuose, kad apie save sužinotumėte. Ir atsikratykite apsimetėlio sindromo, kai atrodo, kad nieko nemokate ir bandote žmonėms parduoti kokią nors nesąmonę. Leiskite jiems patiems nuspręsti.

2. Kompiuteriniai žaidimai

Žinoma, galite pasivaržyti kibernetiniame sporte, laimėti svarbų turnyrą ir gauti šimtus tūkstančių dolerių kaip prizą. Tačiau šis kelias ilgas, erškėčiuotas ir nepalieka laiko pagrindiniam darbui, į kurį reikia eiti, jei norite gyventi iki čempionato.

Yra lengvesnis kelias – auginti personažus. Tarp naujokų yra žmonių, kurie nenori žaisti silpnais veikėjais. Kai kurie iš jų yra pasirengę mokėti už aukšto lygio veikėjus. Kad galėtumėte dalyvauti sandoryje, tereikia turėti tinkamą daiktą. Jei žaidime praleidžiate daug laiko ir mėgstate pumpuoti herojus, tai puiki galimybė užsidirbti.

Šis metodas netinka tiems, kurie visa siela prisiriša prie veikėjo arba su juo susitapatina.

Žavūs žmonės turėtų pagalvoti apie seną gerą transliaciją – žaidimo transliaciją, už kurią jie moka. Tačiau čia vien žaisti nepakanka. Dabar žiūrovai jau beveik viską matė – teks gerokai padirbėti, kad pritrauktumėte auditoriją. Papildoma premija bus anglų kalbos žinios, todėl galėsite suprasti daugiau žmonių.

Taip pat skaitykite:  Žirniai bus saldūs ir be kirminų: patyręs sodininkas įvardijo pagrindinę derliaus auginimo paslaptį

3. stalo žaidimai

Galite rengti turnyrus ar bendraminčių susibūrimus, organizuoti įmonių vakarėlius tiems, kurie nori žaisti prie stalų, o ne šokti. Taip nušausite kelis zuikius vienu šūviu:

  • populiarinkite stalo žaidimus;
  • žaidžiate patys, ir dažnai naujose kompanijose;
  • uždirbate pinigų.

Masiniams renginiams reikės vietos. Verta ieškoti vietų, kurios ją suteiks pigiai arba nemokamai, nes yra suinteresuotos pritraukti lankytojų. Atkreipkite dėmesį į antikvariatus, bibliotekas ir stalo žaidimų parduotuves.

4. Piešimas

Galite piešti paveikslėlius, pardavinėti piešinius fotostenduose, gaminti plakatus, iliustracijas, kurti karikatūras, lipdukus pasiuntiniams.

Daug kas priklauso nuo to, ką konkrečiai piešiate ir kokią techniką turite. Taip pat svarbu, ar norite kurti pagal įkvėpimą, ar esate pasirengę laikytis techninės užduoties. Pirmuoju atveju jums padės unikalus darbo stilius, ryškus individualumas ir verslumas, nes teks ieškoti auditorijos, kuri įvertins tai, ką darote. Antruoju atveju jums reikės klientų su projektais, kuriuos turėsite įgyvendinti.

5. Augalų veisimas

Egzistuoja didžiulės žmonių bendruomenės, kurios vieni iš kitų perka kambarinių ir sodo augalų sodinukus, laukia pristatymo iš kito šalies galo, puoselėja ir brangina savo žaliuosius augintinius. Jei esate agronomas sociofobas, pats metas skelbti savo kumščio dydžio braškių ir ištisus metus žydinčių dekabristų nuotraukas su prierašu „parduodama”.

6. Vaizdo įrašų redagavimas

Jei mėgstate montuoti vaizdo įrašus, bet neturite ambicingų planų kurti autorinį turinį, galite pasiūlyti savo paslaugas kam nors kitam. Jomis domisi daugybė žmonių, pradedant vaizdo tinklaraštininkais ir baigiant didelėmis įmonėmis, kurioms skubiai reikia motyvacinio vaizdo įrašo įmonės renginiui iki ryto.

7. SMM

Visavertis SMM nėra lengvas darbas, dažnai nuobodus ir monotoniškas, su analizėmis ir skaičiais. Kai turinio kūrimas yra hobis, galima daryti įdomiausius dalykus, nors ir už nedidelius pinigus. Pavyzdžiui, jei turite talentą kurti memus, ieškoti juokingų nuotraukų ir vaizdo įrašų su linksmiausiomis interneto katėmis, daugelis išteklių bus pasirengę už tai mokėti.

8. Tinklaraščių rašymas

Ne pats lengviausias būdas užsidirbti pinigų – nuosavas tinklaraštis, viešasis arba „Instagram” puslapis. Prieš penkiolika metų „LiveJournal” paskyra buvo laikoma reklamuojama, jei turėjo tūkstantį prenumeratorių. Dabar tikimasi, kad tinklaraštininkas turės daug didesnę auditoriją.

Taip pat skaitykite:  Kokius vaisius valgyti prieš miegą, kad greičiau užmigtumėte?

Vis dėlto savo puslapyje galite užsidirbti pinigų, ypač jei esate pasirengę transliuoti unikalią informaciją savo skaitytojams. Pinigų gausite arba iš aukų, arba iš reklamuotojų, norinčių jūsų prenumeratoriams pademonstruoti produktą. Kitas būdas – mokėjimas iš svetainės, kurioje skelbiate turinį, o tai iš esmės yra tos pačios pajamos iš reklamos, tik netiesioginės.

Ivanna Orlova

Kopijuotoja, gerbėjų puslapio „Bill Skarsgård | Bill Skarsgård | Our Belyash” VK kūrėja.

Į mažai žinomus filmus su Billu Skarsgårdu mane atvedė ilgalaikis susižavėjimas švedų kultūra. Pradėjau ieškoti informacijos apie jį ir bendraminčius ir nusivyliau: grupės, kurias radau „VKontakte”, buvo nuobodžios, neaktyvios ir akivaizdžiai apleistos.

Buvo tik viena išeitis: sukurti savo. Pasirodė, kad tai savotiška platforma, kurioje gerbėjai gali bendrauti su sielos atmosfera. Bet tada pasirodė filmas „Jis”, kuriame objektą vaidino Pennywise’as, ir grupės narių skaičius išaugo. Nebuvo jokio tikslo ką nors monetizuoti. Mygtuką donatas prisukęs, kai studijavau administratoriaus galimybes, dėl juoko pasirašiau: „Administratoriui už alų”. Ir koks buvo mano nustebimas, kai jis pradėjo spausti!

Nesakau, kad mano idilė mane maitina – taigi, maitina: sumos paprastai krenta nuo 100 rublių ir daugiau, registruota didžiausia – 1 500. Porą kartų pagaminau suvenyrų, bet pajamos iš to menkavertės – taigi, moralinei žalai atlyginti už bendravimą su „Rusijos paštu”. Neseniai grupėje vyko dešimties dienų prizų viktorina-maratonas, irgi keli žmonės aukojo su padėka. Apskritai, ant pinigu… bet tai mano pinigukai!

9. Fitnesas

Kai kubeliais ant pilvo galima trinti morkas, o tavo bicepsai stipresni už adamantiumą, sunku atsispirti patarimams kitiems, kaip reikia valgyti ir sportuoti. Jei norą nukreipsite tinkama linkme, už tai galite gauti pinigų, o ne priekaištingų mėsainius perkančių pažįstamų žvilgsnių. Tačiau jums reikia mokytis.

Dabar internete daug internetinių trenerių, dirbančių be jokių sertifikatų, tačiau geriau to nedaryti. Priešingu atveju rizikuojate pakenkti ir užsidirbti ne tik pinigų, bet ir dėmę ant savo karmos.

10. Maisto gaminimas

Namų konditerių paslaugos yra populiarios. Apie komercinę tortų pagal užsakymą sėkmę byloja bent jau tai, kad šia sritimi domimasi Po reido pateiktos pajamų mokesčio deklaracijos.

Tortai, keksiukai, pyragai, saldainiai siūlomi pakankamai, tačiau tai nereiškia, kad šioje rinkoje nerasite vietos. Žmonės nori valgyti, todėl virėjų paslaugos bus paklausios.

11. Gyvūnų prieglauda

Jūs mylite gyvūnus, lengvai randate su jais bendrą kalbą, turite didelį butą ir darbą su laisvu grafiku. Kodėl gi netapus kieno nors kito šuns, katės ar žiurkėno aukle, kai jų šeimininkai išvyksta atostogauti. Mainais už tai gausite pinigų ir daug naujų emocijų, kurių jums suteiks pūkuotas padaras.

Taip pat skaitykite:  Agurkų ramiai nelaistau 1-2 savaites. Sukūriau "gudrią" schemą ir nesijaudinu dėl derliaus (agurkų nereikia laistyti).

12. Įrangos remontas

Galbūt jums nuo vaikystės patiko išardyti ir surinkti laikrodžius, imtuvus, virtuvės kombainą ir pasiekėte tokį meistriškumo lygį, kai po visų manipuliacijų nelieka jokių papildomų dalių. Jei namuose viskas veikia tinkamai, bet atsuktuvas ir lituoklis neduoda ramybės, taisykite svetimus daiktus – žinoma, už atlygį.

13. Fotografija

Būdų užsidirbti pinigų šiame segmente yra keletas, ir jie gerai žinomi:

  • rengti fotosesijas;
  • fotografuoti šventes;
  • nuotraukų pardavimas per prekių platintojus;
  • fotografuoti laikraščiams ir žurnalams;
  • siūlyti susijusius produktus (fotoknygas, nuotraukas ant drobių ir pan.), ieškoti rangovų ir pasilikti komisinius.

Rinkoje, kurioje kiekvienas, turintis fotoaparatą, laiko save fotografu, nėra lengva prasimušti. O pirmasis žingsnis į sėkmę – fotografuoti ne fotoaparatu, o galva. Kuo aukštesni jūsų įgūdžiai, kuo šviežesnės jūsų idėjos, kuo originalesnis jūsų požiūris, tuo didesni jūsų šansai sulaukti sėkmės.

Viktoras Vodolazkis

Fotografas, mokytojas, „Panasonic Lumix” ambasadorius.

Iš pradžių buvau priverstas pradėti fotografuoti, paskui įsimylėjau fotografiją, o vėliau į ją iškeičiau pagrindinį darbą. Prieš pradėdamas užsiimti mėgėjiška fotografija, 12 metų atidaviau žurnalistikai ir reklamai. Paskui 9 metus dirbau versle, turėjau savo studiją, fotografijos mokyklą. Dabar vis dar fotografuoju – dėl savęs ir dėl pinigų.

Pradedantiesiems rekomenduočiau tris kartus pagalvoti prieš pradedant iš savo aistros fotografijai uždirbti pinigų. Bet koks verslas gyvena pagal rinkos dėsnius. O konkurencija šiame segmente yra didelė. Pirmiausia reikia išmokti daryti kokybiškas nuotraukas, tada reikia išmokti ne mažiau kokybiškai save parduoti. Be to, susirasti tikslinę auditoriją. Supraskite, kad padarėte klaidą, ir pakoreguokite savo poziciją. Ir nuolat augti, mokytis ir tobulėti.

14. Apsipirkimo draugija

Jei mėgstate apsipirkinėti, meistriškai įsimenate visą asortimentą ir sugebate rasti deimantų „Viskas už 50” krepšeliuose dėvėtų prekių parduotuvėse, jūsų paslaugos reikalingos daugeliui žmonių. Kažkas nori geltonų marškinių 7/8 rankovėmis, bet niekada ne 3/4, kažkam reikia pigiausio Vidurio Urale augančio ąžuolo laminato, o pats to padaryti negali. Jūs galite išpildyti pageidavimus ir iš to uždirbti.

15. Triukai

Jūsų vaikystės svajonė išsipildė: žinote, kaip skrybėlėje atsiranda triušis, o trys kamuoliai virsta vienu. Tačiau magui, kaip ir kiekvienam artistui, reikia žiūrovų. Kuri, beje, dažnai yra pasiruošusi mokėti, jei savo meną parodysite jų šventėje.

Ar jums patiko straipsnis? Pasidalykite juo su draugais „Facebook” tinkle:

321
Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas