10 maisto produktų, kurių, pasak gydytojų, negalima valgyti po 30 metų, ir kodėl

Prisimenate garsiąją tiesą, kad „esame tai, ką valgome”?
Su amžiumi mūsų kūnas tampa vis labiau pažeidžiamas. Pavyzdžiui, kuo žmogus vyresnis, tuo sunkiau jam kovoti su viršsvoriu. Bėgant metams medžiagų apykaita lėtėja, todėl reikia peržiūrėti mitybą. Maistas turėtų tapti sveikas ir tinkamai subalansuotas.

Kiekvienas žmogus nori gyventi ilgai. Todėl kuo vyresni tampame, tuo sudėtingesni reikalai su mūsų valgiaraščiu. Ir kritinis amžius čia yra trisdešimtmetis. Net jei fiziškai jaučiamės taip pat, kaip ir paauglystėje. Organizmui vis sunkiau išlaikyti tinkamą svorį, perdirbti kenksmingas medžiagas ir kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Svarbu rinktis tinkamus maisto produktus, o sveikas gyvenimo būdas turėtų būti nuolatinis palydovas, jei norite gyventi sveikai ir laimingai ir negalvoti apie sunkias ligas.

Tačiau daugelio produktų reikėtų visiškai atsisakyti. Pateikiame svarbiausių organizmo priešų sąrašą, kai jums per 30 metų:

1. aromatizuoti jogurtai

Iš tikrųjų tokiame sveikame produkte kaip jogurtas su įvairiais skonio stiprikliais yra daug daugiau cukraus nei šokolade. Ryškiaspalvė etiketė su viliojančiais vaisiais iš karto patraukia akį. Tiesiogine prasme negalime praeiti pro stebuklingą desertą. Be to, reklamos nesiliauja pasakoti apie jo naudingąsias savybes ir jame esančias natūralias uogas. Norėdami turėti sveiką veido odą ir neprovokuoti raukšlių atsiradimo, atsisakykite parduotuvėje pirkto jogurto ir pirmenybę teikite naminiams produktams.

2. Saldi soda

Sulaukę maždaug 30 metų žmonės dažnai pagalvoja apie palikuonių susilaukimą. Didžiulis cukraus ir kancerogeninių dažiklių kiekis, esantis gaiviuosiuose gėrimuose, kurių sudėtyje yra sulčių ir limonado, gali lemti tiek vyrų, tiek moterų nevaisingumą. Jei galvojate apie tolesnį vaisingumą, kartą ir visiems laikams pamirškite saldžius gazuotus gėrimus. Ypač po 30 metų amžiaus tikimybė pastoti pradeda mažėti.

Taip pat skaitykite:  Ar buvo galima gyventi iš sovietinio atlyginimo ir kaip žmonės išgyveno?

Norite būti sveiki ir stiprūs? Visus gazuotus gėrimus pakeiskite paprastu švariu vandeniu, retais atvejais – arbata.

Kosmetologų teigimu, saldumynų mėgėjai greičiau tampa raukšlių ir sumažėjusio odos elastingumo savininkais. Todėl gydytojai pataria atsisakyti cukraus arba bent jau sumažinti jo kiekį kasdienėje mityboje. Kartu gydytojai pataria palikti tik vaisius, uogas ir juodąjį šokoladą.

.3. Alus ir kokteiliai

Ne paslaptis, kad alkoholis kenkia bet kokiame amžiuje, tačiau su amžiumi organizmas visiškai nustoja jį įsisavinti.

Faktas tas, kad alkoholis „išsiurbia” iš organizmo visą drėgmę, o oda dėl to praranda elastingumą. Sveikatos pablogėjimas akivaizdus tiesiogine ir perkeltine prasme.

Kalbant konkrečiai apie alų ir kokteilius – iš visų alkoholinių gėrimų jie labiausiai dehidratuoja organizmą, o tai yra tiesus kelias į raukšlėtą odą dar prieš sulaukiant keturiasdešimties.

4. Balta duona

Kitas maistas, kurio negalima valgyti po trisdešimties, yra baltų miltų gaminiai. Baltų miltų duonoje esantys rafinuoti angliavandeniai labai greitai virsta cukrumi. Be to, duona, jei ji nėra pilno grūdo, gali sukelti nutukimą, su kuriuo suaugus daug sunkiau kovoti. Ekspertai pažymi, kad baltuose miltuose nėra visiškai nieko naudingo, o tik prisideda prie riebalų kaupimosi.

5. Dešros gaminiai

Negalite atsispirti saliamiui ar burnoje tirpstančiam karbonadui? Tuomet turėtumėte pagalvoti apie savo sveikatą. Dešrelėse esantys konservantai, skonio stiprikliai ir stabilizatoriai gali sukelti skrandžio vėžį ir kitas sunkias ligas.

Be to, tokiame maiste gausu paslėptų riebalų ir druskos, o tai labai nepalankiai veikia figūrą. Po 30 metų amžiaus medžiagų apykaita sulėtėja, o susidoroti su kalorijų bomba dešros pavidalu nebeįstengia.

Norite ilgai išsaugoti jaunystę, grožį ir sveikatą? Išbraukite iš savo kasdienio valgiaraščio bet kokius dešros gaminius.

.6. Konservuotos daržovės

Taip pat skaitykite:  Prieš naktį suvalgykite šių produktų: miegosite daug geriau

Nuo vaikystės buvome mokomi, kad žiemai reikia pasigaminti suktinukų. Ir dabar nebeįsivaizduojame savo gyvenimo be galimų raugintų agurkų, tačiau jie nėra tokie naudingi.

Konservuotose daržovėse yra daug druskos, kuri prisideda prie ankstyvo odos senėjimo. Druska taip pat neigiamai veikia normalų kraujospūdį.

Tačiau didžiausią pavojų organizmui kelia parduotuviniai konservuotų daržovių konservai skardinėse. Jų pakuotėse esančios kenksmingos medžiagos gali sukelti nutukimą, nevaisingumą ir net vėžį.

Todėl neturėtumėte piktnaudžiauti konservuotomis daržovėmis, kad ir kokios skanios jos būtų.

7. Margarinas

Šis produktas tebenaudojamas kepiniams, nors jo nebevalgoma tonomis vietoj sviesto, kaip seniau. Tuo tarpu margarinas gaminamas naudojant hidrintus aliejus, t. y. transriebalus. Būtent šios rūšies riebalai yra susiję su širdies ir kraujagyslių ligomis. Jis taip pat labai pagreitina odos senėjimo procesą ir padaro ją labiau pažeidžiamą UV spindulių.

8. Traškučiai

Na, kas iš mūsų nėra girdėjęs apie garsųjį mononatrio glutamatą!

Jau seniai žinoma, kad traškučių gamybos procese naudojamos ne natūralios bulvės (kaip mus bando įtikinti nesąžiningi gamintojai).

Vietoj to gamintojai naudoja bulvių miltus arba specialius bulvių dribsnius.

Ir tai dar ne blogiausia. Siekdami pagerinti traškučių skonį, gamintojai į juos prideda pavojingiausio ir kenksmingiausio produkto.

Taip, taip, kalbame apie tą patį natrio glutamatą, taip pat daugybę įvairių sintetinių kvapiųjų medžiagų ir priedų, kurie traškučiams suteikia sūrio, svogūnų, dešros ir t. t. skonį.

Šis stipriklis laikomas vienu pavojingiausių priedų pasaulyje ir yra nepakeičiama traškučių sudedamoji dalis.

9. Sojų padažas

Kenksmingus kečupus ir majonezą aktyviai keičia sojų padažas. Tačiau ar kada nors susimąstėte apie sojų padažo keliamus pavojus? Nemanykite, kad šis maisto priedas yra saugesnis už kitus. Tiesa ta, kad sojų padaže yra labai daug natrio druskos, kuri dirgina gleivinę, formuoja inkstų akmenis ir prisideda prie druskų nusėdimo sąnariuose. Todėl juo taip pat nereikėtų piktnaudžiauti.

Taip pat skaitykite:  5 finansinės klaidos, neleidžiančios atsikratyti skurdo: kaip jas ištaisyti

10. Sausainiai su įdaru

Daugelis iš mūsų pusryčiams mėgsta valgyti įvairius sausainius, užkandžius ir bandeles. Tačiau būkite atsargūs su šiais saldumynais! Piktnaudžiavimas sausainiais ir kitais konditerijos gaminiais gresia rimtomis sveikatos problemomis.

Dažnas saldumynų vartojimas kelia didžiulį pavojų jūsų organizmui. Be diabeto, lengvai galite turėti bėdų su širdies ir kraujagyslių sistema.

Gero apetito!

Ar jums patiko straipsnis? Pasidalykite juo su draugais „Facebook” tinkle:

325
Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas