Tikriausiai kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime yra paleidęs balionus į dangų, o kai kuriais atvejais tai netgi laikoma tradicija, pavyzdžiui, rugsėjo 1-ąją arba per paskutinį skambutį.
Balionus dažnai paleidžia vaikai, ir nors neturėtumėte ant jų pykti dėl tokio atsitikimo, tikrai neturėtumėte to skatinti.
Tikriausiai nesusimąstėte, kas atsitinka su balionu, kai jis išnyksta iš akių, tačiau jų paleidimas į orą yra labai kenksmingas ir pavojingas aplinkai, o ypač gyvūnams.
„Balionai pučia” yra organizacija, kurios tikslas – supažindinti žmones su skaudžiomis balionų paleidimo į orą pasekmėmis gyvūnams, aplinkai ir net žmonėms bei skatinti ekologiškai sąmoningą gyvenimo būdą. Šiuo tikslu organizacija paskelbė nuotraukų seriją, kurioje paaiškina, kodėl to niekada nereikėtų daryti.
Oro balionai gali nuskristi tūkstančius kilometrų, užteršdami atokiausius ir nepaliestus mūsų planetos kampelius. Tai kelia pavojų visiems su jais susidūrusiems gyvūnams.
Daugelis gyvūnų nesugeba atskirti maisto nuo šiukšlių, todėl gali netyčia praryti jiems kenksmingus daiktus.
„Kai gyvūnas praryja balioną, jis gali užkimšti jo žarnyną, todėl gyvūnas miršta iš bado”, – aiškina organizacija.
Vėžliai ir kiti jūros gyvūnai balionus dažnai painioja su medūzomis. O juostelės ir virvelės, kurios kartais naudojamos balionams surišti, gali įsipainioti į gyvūno organizmą ir dažnai baigtis mirtimi.
Kai balionai išsipučia ir sudega saulėje, jie tampa panašūs į medūzas – pagrindinį jūrų vėžlių maistą. Kai jie praryja ištuštėjusius balionus, tai gali rimtai pakenkti jų sveikatai ir baigtis mirtimi.
Kai kuriais atvejais balionų paleidimas į orą yra ne ką geresnis nei šiukšlių išmetimas į jūras ir miškus.
Tai kelia rimtą pavojų laukinei gamtai, su kuria dalijamės mūsų planeta.
Net jei balionų gamintojai teigia, kad balionai yra biologiškai suyrantys, dažnai tai trunka ne vienerius metus, per kuriuos balionai ir toliau išskiria chemines medžiagas į aplinką.
Latekso balionai pirmiausia pavojingi gyvūnams, tačiau folijos gaminiai gali sukelti elektros energijos tiekimo sutrikimus ir kibirkščių sukeltus gaisrus.
Turbūt galvojate, kaip galėtumėte išspręsti šią problemą. Pirmiausia turėtumėte pasirūpinti, kad balionų nepraleistumėte. Taip pat galite paskatinti renginių organizatorius nenaudoti balionų, nes yra daug saugių alternatyvų, pavyzdžiui, muilo burbulai, vėliavos ir transparantai, kuriais galima papuošti festivalius ir šventes.
Jei norite dar labiau padėti aplinkai, tinkamose vietose sodinkite augalus ir medžius.
Nuoširdžiai tikimės, kad šis straipsnis daugelį iš jūsų privers susimąstyti ir ateityje atsargiau elgtis su balionais. Prisijunkite prie mūsų ir saugokite gyvūnus bei aplinką – pasidalykite šia publikacija su savo draugais ir šeimos nariais!
Patiko straipsnis? Pasidalykite juo su draugais „Facebook” tinkle:
