Avokadas iš sėklų namų sąlygomis: visos auginimo paslaptys

Žinoma, paprasčiau nusipirkti avokadų parduotuvėje ir nesivarginti. Bet kam, jei galite jį užauginti namuose?

Avokadas labai naudingas organizmui. Šio medžio vaisius rekomenduojamas metantiems svorį ir tiems, kurie tiesiog mėgsta valgyti sotų maistą. Be to, avokaduose yra daug sveikų ir lengvai virškinamų riebalų, kurie taip reikalingi žmogaus organizmui, ypač šaltuoju metų laiku.

Nenaudokite vazono

Ekspertas pažymėjo, kad avokadų aukštis gamtoje gali siekti 20 metrų. Todėl tikrai neverta jo auginti namuose miniatiūriniame vazonėlyje

: „Indas turėtų būti gilus. Jau antraisiais augimo metais avokadams bus būdinga iki metro ilgio šaknų sistema”, – sako Anna Paškevič.

Kaip teisingai pasodinti avokado sėklą

Sėklą į dirvą įkiškite maždaug trijų centimetrų storio bukąja puse.

Po 2-3 savaičių pasirodys pirmieji daigai.

1. Sudaiginkite avokado sėklą.

Paimkite avokado kauliuką ir įsmeikite į jį tris dantų krapštukus. Įsitikinkite, kad jie yra maždaug per vidurį ir vienodais atstumais. Dantų krapštukai turi būti tvirti ir vienodi, nes jie leis šerdžiai likti kaboti.

Tada įdėkite avokado kauliuką į puodelį su vandeniu taip, kad jo apvalus galas būtų 2 cm pamerktas į vandenį. Naudokite dantų krapštukus, kaip parodyta paveikslėlyje.

Leiskite kauliukams mirkti nuo dviejų iki šešių savaičių šiltoje, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje.

Per tą laiką turėtumėte pamatyti, kaip auga šaknys ir stiebas. Kai stiebas pasieks 15 cm ilgį, nukirpkite jį iki 7 cm. Leiskite šaknims sutankėti ir lapams užaugti.

2. Dabar laikas sodinti

25 cm skersmens vazoną pripildykite maistingomis medžiagomis turtinga žeme. Pasodinkite sėklą į nedidelę duobutę, padarytą vazono viduryje, ir įsitikinkite, kad jos šaknys yra dirvoje, o pusė grūdo yra atidengta. Galima naudoti molinį puodą su skyle dugne, kad būtų užtikrintas geras drenažas.

Taip pat skaitykite:  26 folijos kulinarinės gudrybės, kurios pravers buityje

Palaikykite dirvą drėgną, bet nepermirkusią, o akmenis laistykite gausiai ir reguliariai. Jei lapai pradeda gelsti ar vysti, leiskite duobei šiek tiek išdžiūti ir toliau laistykite mažesniais kiekiais. Jei lapai ruduoja ir džiūsta, tikriausiai avokadą laistote nepakankamai. Įdėkite vazoną į indą ir laistykite, kol indas bus pilnas, tada palikite jį bent ketvirtį valandos, kad įsitikintumėte, jog augalas visiškai nusausintas.

3. Džiaukitės savo avokado medžiu!

Toliau laistykite avokado medelį ir pastebėsite, kad pradeda formuotis vaisiai, nors tam prireiks laiko.

Kaip prižiūrėti avokadus

Jei gelsta lapai, vadinasi, netinkamai prižiūrite avokadų medį. Gali būti, kad konteineryje su žemėmis nėra drenažo angų.

Kitas

variantas – retas laistymas arba perlaistymas

.” Dar vienas dalykas: avokadams reikia daug šviesos. Todėl verta rasti maksimaliai apšviestą vietą namuose”, – atkreipia dėmesį „Daržovių auginimo instituto” mokslininkė.

Nepamirškite kas antrą dieną medelį apipurkšti vandeniu. O kai avokadas užaugs ir turės bent 15 didelių lapų, nepamirškite prispausti viršūnės

. „O jei norite sulaukti avokado vaisiaus, sodinkite bent dvi sėklas, nes šis augalas priklauso kryžmadulkiams”, – sakė mokslo ekspertas.

487
Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas