Braškių persodinimas rugpjūtį: gudrybes sužinokite iš anksto

Braškės į kitą vietą persodinamos ankstyvą pavasarį balandžio – gegužės mėnesiais, liepą, nuėmus derlių, rugpjūtį arba ankstyvą rudenį. Vasara laikoma optimaliu persodinimo laiku. Žemiau papasakosime, kaip pagal visas taisykles persodinti braškes rugpjūtį į naują vietą ir kaip jas prižiūrėti, kad kitą sezoną gautumėte daug skanių uogų.

Kodėl braškes persodinti rugpjūtį

Braškės vienoje vietoje gali augti daugelį metų. Tačiau toks metodas nėra naudingas. Laikui bėgant, krūmai pradeda vešėti, uogos tampa mažesnės. Jei augalai periodiškai nepersodinami, jie virsta tankiu kilimu. Uždaroje aplinkoje lengvai atsiranda vabzdžių kenkėjų, kurie išprovokuoja įvairių ligų atsiradimą.

Braškes vienoje vietoje geriausia auginti ne ilgiau kaip 5 metus. Paprastai pilnas vaisius subręsta tik trečiaisiais metais. Jau penktaisiais metais, iškart po derliaus nuėmimo, braškes reikia persodinti į kitą vietą arba atjauninti. Rugpjūtį augalai nebeduoda vaisių. Palikti dauginimuisi ūgliai jau būna įsišakniję ir pasiruošę „persikelti“.

Yra keletas priežasčių, kodėl verta braškes persodinti rugpjūtį.

  1. Sodinamosios medžiagos yra daug, ir yra iš ko rinktis.
  2. Persodinimas vasarą leidžia gauti derlių kitą sezoną.
  3. Sukuriamos natūralios optimalios sąlygos. Rugpjūtį dirvožemis jau gerai įšilęs. Dienos ir nakties temperatūrų skirtumas dar nėra labai pastebimas. Dažniau lyja, todėl augalai natūraliai laistomi ir gauna reikiamą drėgmę greitesniam įsišaknijimui.
  4. Ši procedūra palengvina braškių plantacijos priežiūrą . Rugpjūtį persodintoms braškėms reikia minimalios priežiūros. Pakaks tik reguliariai laistyti ir pašalinti piktžoles.
  5. Persodinimas padeda gauti gausų uogų derlių. Augalai aktyviai paima daug mikroelementų iš dirvožemio. Dirvožemis nualinamas. Mitybos trūkumas turi įtakos uogų derliui ir skoniui. Ilgai auginant vienoje vietoje, pasėlis į dirvą išskiria savo atliekas. Susidaro tam tikra aplinka, kurioje gali vystytis patogeninė mikroflora. Atsiranda kenkėjai ir infekcinės ligos (grybelinės, virusinės ligos).
Taip pat skaitykite:  Pageltusios agurkų kiaušialąstės virs žaliais vaisiais: paprasta gelbėjimo trąšų galimybė

Braškės auginamos skirtinguose regionuose. Norint užauginti daug didelių uogų, braškių krūmus reikia prižiūrėti. Labai svarbus priežiūros momentas yra augalų persodinimas.

Atkreipkite dėmesį!

Vasaros pabaigoje galite persodinti veisles, kurios yra atsparios nepalankioms sąlygoms. Deja, ne visos braškių veislės turi tokias savybes, o tik kai kurios. Šios veislės gerai toleruoja rugpjūčio mėnesio persodinimą: Victoria, Honey, Temptation, Albion ir kelios kitos.

Sodo braškių perkėlimo vietos pasirinkimas

Braškių lysvė turi būti gerai apšviesta ir be skersvėjų. Nesodinkite augalų žemumose, vietose, kur kaupiasi vanduo arba kur gruntinis vanduo teka arti paviršiaus. Didelė drėgmė sukelia įvairias ligas ir taip pat turi įtakos uogų skoniui. Sutrikdo transportavimą. Geriau pasirinkti lygią vietą pietinėje arba pietvakarinėje pusėje. Galite sodinti nedideliame nuolydyje. Patartina lysves išdėstyti iš rytų į vakarus.

Gerai, jei šiaurinėje pusėje auga krūmai ar medžiai, kurie apsaugos augalus nuo šalto vėjo ir suteiks pavėsį dieną. Šešėlio buvimas augalams yra labai svarbus. Braškių lysves taip pat galima įrengti prie sienos ar pastato. Jos atliks tas pačias funkcijas. Pietinėje pusėje ir šonuose galite įrengti lysves su žemai auginamais augalais. Geri braškių kaimynai bus:

  • mėtos ir rūgštynės;
  • agurkai arba svogūnai;
  • petražolės, špinatai, salotos;
  • įvairūs ankštiniai augalai.

Dirvos paruošimas braškių persodinimui rugpjūtį ir pirmtakų pasirinkimas

Šiam augalui labiau patinka derlinga, puri žemė. Jam nepatinka molingas ir smėlingas dirvožemis. Optimalus dirvožemio pH yra neutralus (pH 6,4–7,3). Gerai auga priemolyje, kurio dirvožemio reakcija yra silpnai rūgšči. Braškės nesodinamos į šarminės reakcijos dirvožemį. Dirvožemyje turi būti daug organinių medžiagų. Lysvių braškėms ruošimas paprastai prasideda liepos–rugpjūčio mėnesiais. Yra įvairių tipų lysvės:

  • biri lova;
  • pakelta lova;
  • tranšėjos;
  • vertikalus (PVC vamzdis, padėklai);
  • piramidės formos lova.
Taip pat skaitykite:  Geras pomidorų derlius dėl įprastos sodos. Kaip teisingai panaudoti valgomają sodą geram pomidorų derliui.

Svarbu!

Geras braškių pirmtakas bus česnakas. Jį pašalinus, pradedama ruošti vietą braškėms.


Taip pat geri pirmtakai būtų:

  • morkos ir ridikai;
  • įvairūs ankštiniai augalai (žirniai, pupelės);
  • svogūnai ir svogūninės gėlės;
  • petražolės, salierai.


Parenkant naują sklypą, visos piktžolės pašalinamos su šaknimis. Dirva kruopščiai iškasama iki kastuvo ašmenų gylio. Į dirvą įterpiamos organinės ir neorganinės trąšos. Renkantis, kuo tręšti braškes persodinant, rinkitės humusą ir kompostą. Jie įberiami kasant dirvą. Vienam kvadratiniam metrui imama 5–6 kg humuso arba komposto, ne jaunesnio kaip dvejų metų. Iš mineralinių trąšų superfosfatas ir karbamidas įterpiami pagal gamintojo instrukcijas.

Kaip persodinti braškių sodinukus rugpjūtį: 9 žingsniai

Rugpjūtį atliekama persodinimas daigais ir ūgliais. Geriausia naudoti dauginimo daigais metodą. Persodinimas atliekamas debesuotą dieną. Idealiu atveju, jei dieną prieš tai lijo. Jei lietaus nebuvo, dieną prieš sodinimą lysvę reikia gausiai palaistyti.

Sodinukų persodinimo vasaros pabaigoje procedūra nėra sudėtinga, tačiau turėtumėte žinoti keletą patyrusių sodininkų rekomendacijų. Patartina jų laikytis. Kaip persodinti braškes vasaros pabaigoje:

  1. Kasame braškes ir išpurtome šaknis iš dirvožemio. Viskas turi būti daroma atsargiai, kad nepažeistume augalo šaknų.
  2. Prieš sodinimą šaknis panardiname į molio ir humuso tirpalą.
  3. Mes padarome skylę sodo lysvėje ir ant dugno užpilame nedidelį smėlio sluoksnį.
  4. Jame sodiname sodinuką tame pačiame lygyje, kuriame augalas augo anksčiau.
  5. Skylės daromos 20–25 cm atstumu viena nuo kitos.
  6. Pabarstykite krūmą dirvožemiu. Lengvai sutankinkite dirvą aplink daigą rankomis.
  7. Jei dengimo medžiaga nenaudojama, dirvožemis po krūmais mulčiuojamas.

Pirmasis braškių laistymas atliekamas antrą arba trečią dieną po persodinimo.


Žingsnis po žingsnio braškių ūglių persodinimo į naują vietą rugpjūtį instrukcijos

Atrenkami tik jaunų augalų ūseliai. Jie laikomi stipresniais, stabilesniais ir lengviau įsišaknijančiais.

Taip pat skaitykite:  Pasiruoškite visiems laikams atsisveikinti su prakaito kvapu su šiomis 8 veiksmingomis namų priemonėmis

Įsišakniję ūsai:

  • Nuo motininio augalo paliekami 1–2 ūgliai ir jiems leidžiama įsišaknyti.
  • Kad persodinimo procesas būtų lengvesnis, po kiekvienu ūgliu galite padėti nedidelį vazonėlį su puriu, maistingu dirvožemiu.
  • Visi kiti ūsai reguliariai ir periodiškai apkarpomi aštriomis, steriliomis genėjimo žirklėmis.

Rugpjūčio pirmoje pusėje pašalinami visi seni, pageltę ir ligoti lapai.

Ūsų persodinimas:

  1. Ūsai iškasami su žemės gumulu.
  2. Jie sodinami į paruoštas duobes.
  3. Rankomis paspauskite dirvą aplink augalą.
  4. Laistyti šiek tiek šiltu, nusistovėjusiu vandeniu. Geriau naudoti lietaus vandenį.
  5. Mulčiuokite dirvą po daigais pjuvenomis, nupjauta džiovinta žole ar kitu mulčiu.

Braškių ūgliai sodinami tame pačiame lygyje, kuriame augalai augo prieš persodinimą. Augimo taškas negilinamas ir nekeliamas.

Rugpjūčio mėnesio braškių priežiūra po transplantacijos

rekomendacijų : Rugpjūčio mėnesį laikykitės braškių priežiūros

  1. Persodinus braškes, jos laistomos kasdien tris savaites.
  2. Naudokite tik nusistovėjusį ir šiek tiek šiltą vandenį. Laistykite po šaknimi, stengdamiesi, kad vandens lašai nenukristų ant lapų.
  3. Patyrę sodininkai rekomenduoja česnaką sodinti braškių lysvėje. Ši kaimynystė bus naudinga braškėms.

Kada persodinti braškes 2025 m. rugpjūtį pagal mėnulio kalendorių

Rinkdamiesi braškių persodinimo laiką, daugelis sodininkų naudoja mėnulio kalendorių. Braškių daigai persodinami tik augančio mėnulio metu.

Palankios dienosNeutralios dienosNepalankios dienos
2, 10, 12, 15, 16, 25, 28Visos likusios dienos4, 18, 19

285
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas