Esu mokslininkas ir gydytojas. Visiems savo pacientams liepiu bent kartą per metus nuvykti prie jūros.

Štai kodėl.

Visi žinome, kad laisvalaikis lauke naudingas tiek fiziškai, tiek psichiškai. Dabar moksliškai patvirtinta, kad paplūdimyje praleistas laikas turi ypatingą poveikį.

Tas neįtikėtinas ramybės ir tylos jausmas, kurį patiriame paplūdimyje, primena „mėlynąją erdvę”. Taip mokslininkai pavadino poveikį, kurį suteikia raminantis jūros kvapas ir bangų garsai.

„Mėlynoji erdvė” turi tiesiog hipnotizuojantį poveikį.

Kai suvokiate, kaip atsipalaidavę jaučiatės paplūdimyje, tai nėra tik jausmas. Mokslas teigia, kad jūsų smegenys į aplinką reaguoja taip, kad jaučiatės laimingi, atsipalaidavę ir atsinaujinę.

„Mėlynoji erdvė” mus veikia būtent taip:

1. Mažina stresą.

Vanduo yra natūrali stresą mažinanti priemonė. Jame yra natūralių teigiamai įkrautų jonų, kurie, kaip žinoma, turi savybę mus nuraminti.

Nesvarbu, ar plaukiojate, ar tiesiog maudotės vandenyje, tikrai jausitės atsipalaidavę. Tai akimirksniu nuotaiką pagerinanti priemonė, kuri retkarčiais praverstų mums visiems!

2. Skatina kūrybinius išteklius.

Iškritote iš kūrybinės rutinos? Ką gi, dabar mokslininkai rado šios problemos sprendimą – paplūdimį. Buvimas žydroje erdvėje leidžia išvalyti galvą ir kūrybiškiau pažvelgti į problemas ar projektus.

Kaip ir meditacijos akimirkomis, paplūdimys suteikia ramybės pojūtį, kuris leis jums nusiraminti ir nuspręsti, į ką tiksliai turite sutelkti dėmesį.

3. Sumažina depresijos jausmą.

Gydomasis paplūdimio ir saulės spindulių poveikis suteikia palengvėjimą nuo depresijos. Hipnotizuojantis bangų garsas kartu su paplūdimio vaizdais ir kvapais gali įvesti jus į meditacinę būseną. Per ją galite išvalyti mintis ir apmąstyti gyvenimą atokiau nuo kasdienio chaoso.

4. Atskleidžia naują perspektyvą.

Ir kad perspektyva pasikeistų į gerąją pusę! Gamta apskritai visada buvo būtina sveiko ir laimingo gyvenimo sąlyga, tačiau paplūdimys ypač naudingas sielai.

Taigi griebkite kremą nuo saulės ir keliaukite į paplūdimį!

Taip pat skaitykite:  Nebūtinai 8 valandos: kaip miega Superžmonės arba Kas tinka daugiafaziam miegui

Patiko straipsnis? Pasidalykite juo su draugais „Facebook” tinkle:

283
Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas