Nuskambėjus trečiajai EUROVIZIJA.LT atrankos laidai, finalo durys atsivėrė dar dviem dalyviams – vasario 15-ąją Kauno „Žalgirio“ arenos scenoje išvysime Gebrasy ir GOYĄ.
Gebrasy, GOYA ir „Black Biceps“ surinko vienodai – po 20 eurovizinių balų, tačiau galutinėje lentelėje pirmoji vieta atiteko Gebrasy, antroji – GOYA, o žiūrovų favoritais tapę „Black Biceps“ liko treti, tad jų finale neišvysime. Pagal atrankos taisykles (jas rasite čia), jeigu atrankiniuose etapuose dalyviai surenka vienodą balų skaičių, aukštesnę vietą bendrų balų lentelėje užima atlikėjas, surinkęs daugiau komisijos balų. Šįkart komisija daugiau balų skyrė Gebrasy ir GOYAI.
Jie prisijungė prie Anyanyos, Justės Baradulinaitės, Petunijos ir NOY, kurie vietą finale užsitikrino ankstesnėse atrankos laidose. Finalo durys šįkart užsivėrė Amari, Thomui G, grupei „Queens of Roses“, „Hansanovai“, MeidE, Indrės ir Laimono duetui bei „Black Biceps“.
Pusę šio vakaro eurovizinių balų sudarė tiesiogiai telefonu balsavusių TV žiūrovų balsai. Iš žiūrovų balsavimo surinktų lėšų dalis, atitenkanti LRT, bus skirta nacionalinės atrankos nugalėtojo pasiruošimui atstovauti Lietuvai tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse, vyksiančiame gegužės 13–17 dienomis Bazelyje, Šveicarijoje. Žiūrovų balsavimą atrankų metu stebi audito įmonė „Grant Thornton Baltic“.
Kartu su žiūrovais finalo dalyvius rinko profesionalų komisija – atlikėja Ieva Narkutė, žurnalistė ir laidų vedėja Gerūta Griniūtė, kompozitorius Vytautas Bikus, prodiuseris ir atlikėjas Leon Somov, laidų vedėjas Kristupas Naraškevičius.

Dar nenuslūgus emocijoms, vos tik nulipę nuo scenos dalyviai skubėjo į užkulisius, kur su projekto vedėjais Gabriele Martirosian, Nombeko Auguste ir Rimvydu Černiausku dalijosi karščiausiais įspūdžiais, mintimis, džiaugsmais, o kartais ir nuogąstavimais. Visi devyni dalyviai vieningai teigė atidavę visas jėgas, tad prisiminkime visus trečiojo vakaro pasirodymus.

Vakarą pradėjo Marija Jogminė – AMARI, vieniems pažįstama kaip laidos apie krepšinį kūrėja ir vedėja, kitiems – kaip atlikėja ir dainų autorė. Būtent muzikos dėka, kaip pati sako, ji išgyvena ir išjaučia tai, ko, kartais, negali nupasakoti žodžiais: skausmą, pyktį, neviltį, meilę, ramybę, troškimą. „Būti dainininke norėjau nuo pat mažens, bet iš aplinkinių nuolat girdėdavau, kad muzika yra ne darbas, o hobis. Pamaniau, kad reikia paieškoti kitos profesijos ir įstojau studijuoti žurnalistikos. Nepaisant to, jaučiu, kad muzika manęs nepaleidžia ir be jos negaliu. Prieš metus nusprendžiau žengti tvirtą žingsnį link savo svajonės. Per metus išleidau tris savo pačios sukurtas dainas, į kurias sudėjau daug širdies. Sukūrusi ketvirtąją savo dainą tiesiog pajaučiau, kad turiu būti atrankoje“, – LRT.lt pasakoja Amari, kvietursi išgirsti jos „Sirens Call“.
Atlikėjas Tomas Gailiūnas –Thomas G nuo mažų dienų lavino skirtingus savo gebėjimus – mokėsi meno mokykloje, sportavo, o šiuo metu Vilniaus universitete studijuoja molekulinę biotechnologiją. Tačiau, kaip pats sako, gyvenimo jis neįsivaizduoja be muzikos, kuri lydi jį visur. Šįkart savo muziką jis dovanoja kitiems ir tikisi, kad daina „Highest Goals“ įkvėps siekti svajonių, neprarasti tikėjimo savimi ir įveikti iššūkius.
Grupės „Queens of Roses“ pristatinėti nereikia – trijulė žiūrovams gerai pažįstama, o ir eurovizinės atrankos scenoje pasirodo ne pirmą kartą. Su daina „Taip!“ atlikėjos kviečia pasinerti į istoriją apie pagundą, dvejonę ir drąsą leistis į nepažintą, bet žavinčią kelionę. „Sunku pasakyti, į kokią kelionę privilios ši daina, nes kiekvienas ją galime išgirsti ir pajausti savaip. Vienam ji gali priminti santykių pradžią, kai kūne verda jaudulys, noras, baimė nepaskubėti ir nesugadinti augančio ryšio, kitam – kelia vienos nakties nuotykio atsiminimus. Kartais tiesiog reikia pasitikėti savo jausmais ir intuicija, kad patirtume tą akimirkos saldumą – gal ir per daug neapgalvotą, nesuplanuotą, bet tuo ir ypatingą“, – mintimis dalijasi grupės narės.Pasirodžius trims dalyviams, žodį tarė komisija. „Iš matytų pasirodymų, kol kas man labiausiai patiko „Queens of Roses“. Merginos atrodė labai elegantiškos, žavingos, o pasirodymas – labiausiai išbaigtas. Jos visada ateina pasiruošusios, visada su skirtingu kūriniu, tačiau visada pasirodo labai profesionaliai“, – sakė V. Bikus.

Jam antrino ir I. Narkutė, siūliusi surengti dainų autorių konkursą, kuriame būtų pasiūlytos dainos būtent grupei „Queens of Roses“, nes ir jos nuomone, atlikėjos ant scenos yra tikros profesionalės, tačiau vis neatranda puikios dainos. Panašios nuomonės laikėsi ir kiti komisijos nariai – gyrė grupę „Queens of Roses“ už profesionalumą, o AMARI ir Thomui G turėjo šiokių tokių pastabų bei patarimų.

Iš įvairių televizijos projektų, taip pat ir eurovizinių atrankų žiūrovams pažįstama Marija Grabštaitė, eidama muzikiniu keliu, nuolat keitėsi ir ieškojo. Kaip pati yra sakiusi, visada buvo perfekcionistė visose srityse ir tai dažnai tapdavo kliūtimi. Būtent tai pripažinus ir atradus, ji galėjo žengti pirmyn. Ir per naują etapą ji žengia su nauju scenos vardu GØYA. Atlikėja tikisi, kad atranka bus puiki proga GØYA pažinti geriau. Kartu su savimi į atranką ji atsinešė ir drauge su Marijumi Adomaičiu sukurtą dainą „After Storm“.
„Žiūrėdama 2012-ųjų „Euroviziją“ ir joje triumfavusios Loreen „Euphoria“, galvojau – ir aš noriu ten būti! Šis noras mane ir atvedė į atrankas“, – sako atlikėja MeidE, atrankos sceną išbandžiusi pernai. Tiesa, sako, kad jaučiasi nespėjusi padaryti visko iki galo, tad šiemet sugrįžo nusiteikusi atiduoti visas jėgas. Atlikėja pasirodė su savo kūrybos daina „Gyvatės“, pasakojančia apie meilę ir autorei brangų žmogų.
Po dar trijų pasirodymų Gabrielė Martirosian užsuko pasikalbėti su komisija. „MEidE kūrinys mane tikrai įtraukė, praėjusiais metais ji mane nustebino, tik nežinau, ar taip pat nustebino ir šiemet. Labai gražus vokalas, bet nepasakyčiau, kad iki galo supratau ir atrakinau kūrinį, – svarstė K. Naraškevičius antrąjį dalyvių trejetą vadinęs ganėtinai eklektišku. – GOYA pasirodymas man pasirodė labai estetiškas, patiko muzika ir orkestrinio skambesio motyvai, viskas nušlifuota, bet kažkokio epogėjaus, sprogimo aš taip ir nesulaukiau. To pristigo.
Trumpai kalbant apie „Hansanovą“, buvo smagu, turiu pripažinti, kad koja trypčiojo, bet daugiau niekas nekirba galvoje. Nelabai daugiau ir noriu ką nors pasakyti, nes bijau, kad Labanore atsiras ne tik dūdmaišiai, bet ir aš.“

Ne tik kaip atlikėjas, bet ir kaip dainų autorius daugeliui puikiai žinomas Audrius Petrauskas-Gebrasy į atrankų sceną žengė su savo kūrybos daina „Whole“. Anot autoriaus, ši daina yra ne tik apie mylimo žmogaus išdavystę, bet ir apie tai, kaip svarbu skirti laiko savo mintims bei jausmų savianalizei: „Ši daina nuo pat pirmos akimirkos tapo tamsesnį peizažą ir kelia klausytojui tam tikrus pojūčius: nerimą bei lengvą nepatogumo jausmą. Tas šaltas draugystės nagrinėjimo tonas galiausiai veda prie išvados – geriau yra be to žmogaus, nei su juo. Nors gali jaustis apgautas, tave išdavusio žmogaus viduje slypi kur kas gilesnės vidinės problemos bei tuštumos jausmas, kurį toliau teks ieškoti kaip užpildyti kitais žmonėmis ar veiklomis. Tuo tarpu lyrinis herojus dainos pabaigoje jau pradeda savo susitaikymo procesą ir stengiasi susigrąžinti vidinę ramybę.“
„Šiais metais sulaukėme kompozitoriaus Stanislavo Stavickio-Stano skambučio, jis pasiūlė mums nuotaikingą, šviesią dainą apie sugrįžimą namo, apie pačius artimiausius mums žmones, kurių mes ilgimės ir kad ir kaip toli bebūtume – visuomet sugrįžtame juos apkabinti. Norime, kad kuo daugiau žmonių išgirstų, pamatytų ir dainuotų dainos priedainį kartu su mums“, – sako Žinomos Lietuvos vokalistų grupės „Il Senso“ nariai Indrė ir Laimonas, pasirodantys su daina „Namo“.
Iš Nemenčinės kilusi grupė „Black Biceps“ išgarsėjo dėl savo parodijos „Depozito“, sukurtos pagal „Despacito“, kuri yra tikru hitu ir surinko daugiau nei 4 milijonus peržiūrų, tačiau jų tikslas – tapti žinomais ne dėl parodijų, o dėl savo kūrybos. Taigi atrankoje nuskambėjo jų pačių sukurta daina „Visaip man reik“, kurioje atsispindi mūsų laikų iššūkiai. „Šiuo sunkmečiu, kai pasaulis vis dažniau atrodo kupinas neaiškumo ir įtampos, grupė kviečia laikytis vienas už kito ir skleisti šviesą – tik taip galime surasti kelią į geresnę ateitį“, – teigia „Black Biceps“.
Visus vakaro pasirodymus išvydę komisijos nariai atrodė pasimetę ir neslėpė, jog išrinkti finalo dalyvius – užduotis ne iš lengvųjų. „Finalinis kūrinys tikrai buvo parako statinaitė ir priminė 2017-ųjų Moldovos pasirodymą „Eurovizijoje“, galbūt grupę „InCulto“. Sakyčiau tai – geras vakarėlis, pakeltų visus ant kojų. Indrę ir Laimoną žinau iš kitų jų pasirodymų, puikiai dainuoja, Indrei tiko Marilyn Monroe įvaizdis, visi niūniavome priedainį, tačiau iki pilnos laimės dainai trūko stipresnių išpildymo galimybių. Na, o Gebrasy – gražu žiūrėti, kaip kiekvienais metais jis vis plačiau skleidžia sparnus“, – kalbėjo G. Griniūtė.

L. Somovas sakė, kad jam jau sunku įsivaizduoti atranką be Gebrasy. „Jei ne šįkart, tikiu, kad jam kitąkart pasiseks daug geriau“, – kalbėjo prodiuseris, turėjęs pastabų aranžuotei. Aštrių pastabų jis neturėjo ir kitiems trejeto atlikėjams, rado už ką juos pagirti ir prie ko šiek tiek prikibti. Tiesa, nė vienas iš komisijos narių aiškiai neįvardijo savo favoritų.

