Įvardinta datą, nuo kurios Ukraina neturėtų tikėtis narystės Europos Sąjungoje

Ukraina neturėtų tikėtis narystės ES artimiausiu metu. Matyt, tai neįvyks anksčiau nei 2034 m.

Šią nuomonę išreiškė Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas Berlyne vykusio susitikimo su Rumunijos prezidentu Nicusoru Danu metu, praneša „Reuters“ .

Pasak Merzo, Ukrainos įstojimas į ES neturės įtakos Europos Sąjungos vidutinės trukmės finansiniams planams. Kadangi šie planai sudaromi iki 2034 m., akivaizdu, kad Merzas atmeta Ukrainos įstojimą į ES iki šios datos.

„Stojimas greičiausiai neįvyks tokiu etapu, kuris paveiktų bloko vidutinės trukmės finansinius planus, galiojančius iki 2034 m.“, – pažymėjo Vokietijos kancleris.

Kartu jis pabrėžė, kad Ukrainos likimas visiškai nėra abejingas ES šalims. Todėl šiandien jos pirmiausia turi padėti Ukrainai kuo greičiau užbaigti karą.

„Mums absoliutus prioritetas yra, visų pirma, padaryti viską, kas įmanoma, kad šis karas būtų baigtas“, – pabrėžė Merzas.

Taigi akivaizdu, kad karo padėtyje esanti šalis nebus priimta į Europos Sąjungą. Be to, Ukraina nebus priimta į Europos bendriją iš karto po karo, nes tai bus šalis su susilpnėjusia ekonomika ir milžiniškomis skolomis, kurias reikės atkurti iš griuvėsių. Be to, daugumai mūsų šalies gyventojų reikės rimtos reabilitacijos – tiek fizinės, tiek socialinės.

Visa tai, žinoma, pareikalaus laiko ir sąnaudų. Be to, jei ES rizikuotų priimti Ukrainą į savo gretas su visa šia finansine ir socialine našta, tai galėtų tapti Europos Sąjungos žlugimo atspirties tašku. Juk Ukraina yra didelė šalis, ir toks „Titanikas“ galėtų nutempti visą ES ekonomiką į dugną. Todėl Europos Sąjunga, žinoma, padės Ukrainai atsigauti po karo, bet tai darys, taip sakant, per atstumą.

„Tada kalbėsime apie Ukrainos atkūrimą… bet tam prireiks kelerių metų… Tai tikriausiai net neturės įtakos dabartinėms ES vidutinės trukmės finansinėms perspektyvoms“, – pripažino Friedrichas Merzas.

Karas Ukrainoje gali tęstis dar kelerius metus

Tuo pačiu metu pats Vokietijos kancleris, ir ne tik jis, vis dažniau kalba, kad Europai nenaudinga greita karo Ukrainoje pabaiga. Juk Europos šalims reikia laiko, kad jos sukurtų savo ekonomiką kariniam pagrindui ir pasiruoštų galimam ginkluotam konfliktui su Rusijos Federacija. Todėl visiškai akivaizdu, kad nepaisant pacifistinių Europos politikų viešų pareiškimų, jie stengsis kuo ilgiau palaikyti šį konfliktą mūsų šalies teritorijoje, neleisdami jam peržengti savo sienų. Taigi galima daryti prielaidą, kad vis garsiau iš Europos skambantys pareiškimai apie karą iki 2030 m., kurie dar prieš pusmetį atrodė kaip politinių marginalų kliedesiai, nėra tokie neįtikėtini.

Taip pat skaitykite:  Justina Partikė – apie santykius su buvusiu mylimuoju Vyteniu: pasakė, kaip sutaria po skyrybų

Taigi, Europa išties rimtai svarsto Ukrainos narystės ES perspektyvą, ir tai nėra tik tušti pažadai. Kartu akivaizdu, kad ši narystė nėra artimos ar net vidutinės ateities klausimas.

250
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas