Kad šaukštai ir šakutės vėl spindėtų kaip nauji, tiesiog palikite juos šiame tirpale valandai

Jei gyvenate ne vienas, tada šaukštų valymo problema jums gerai žinoma. Blogiau būna, kai vaikas ar vyras padeda išplauti indus (iš esmės tas pats vaikas, tik didesnis). Ir kuo aktyviau jie tai darys, tuo dažniau teks šveisti stalo įrankius. Tuo įsitikinau iš asmeninės patirties.

Priekaištauti pagalbininkams dėl nesąžiningumo nėra prasmės, nes jie įsižeis ir visiškai nustos padėti namų ruošoje. Geriau viską slapčia tinkamai išplauti ir karts nuo karto kruopščiai nublizginti. O dabar aš jums pasakysiu, kaip be didelių sunkumų išvalyti šaukštus.

Kaip valyti šaukštus naudojant buitinę chemiją?

Virtuvės reikmenys plaunami ir liaudiškomis priemonėmis, ir buitine chemija. Čia pasirinkimas yra jūsų. Prieš pat valydami šaukštus, peilius ir šakutes, turėtumėte nustatyti, iš kokios medžiagos jie pagaminti, ir sudėti į atskiras krūvas. Jei metalas pasirodys jautrus abrazyvinėms medžiagoms, rizikuojate sugadinti stalo įrankius, o dabar jie brangūs.

Stalo įrankius galima skalbti naudojant specialias priemones, įsigytas parduotuvėje. Kiekviena šeimininkė, pirkdama ploviklį, vadovaujasi savo pinigine ir asmeniniais pomėgiais. Šaukštus rekomenduojama valyti pagal instrukcijas, išspausdintas ant pakuotės. Bet jei pirmiausia pamirkysite juos karštame vandenyje, pridėdami šio vaisto, susikaupę nešvarumai bus pašalinti daug lengviau.

Valymo tirpalas

Jums reikia paruošti šiltą vandenį, švarų rankšluostį ar servetėles, kempinę ir dubenį. Taip pat gali prireikti puodo, folijos ir seno dantų šepetėlio. Tikiuosi, žinote, kad nereikėtų išmesti nuskurusio šepetėlio, nes jis pravers valant sunkiai pasiekiamas vietas ir pašalinant nešvarumus nuo puošnių raštų.

Virtuvės reikmenims plauti tinka soda, garstyčių milteliai, citrinų rūgštis arba šviežios citrinos sultys, actas, degtinė, druska, dantų milteliai ir skalbimo muilas. Kai kurios namų šeimininkės rekomenduoja šaukštams valyti deguonies baliklį, tačiau nesu tikra dėl absoliutaus šio produkto saugumo.

Taip pat skaitykite:  Jei šalia kelio matote apleistą vežimėlį, reikėtų neskubėti lipti iš transporto priemonės

Norėdami pašalinti nešvarumus nuo stalo įrankių, galite paruošti universalų tirpalą. Į dubenį reikia supilti 2 litrus verdančio vandens, karštame vandenyje pamirkyti 50 gramų skalbinių muilo ir įberti du šaukštus garstyčių miltelių. Tokiame skystyje iš bet kokios medžiagos pagamintus šaukštus galite mirkyti valandą ar ilgiau. Norėdami padidinti mišinio veiksmingumą, į indą įpilkite stiklinę degtinės arba moonshine. Tada kempine ar šepetėliu patrinkite problemines vietas, ir visos apnašos išnyks.

Kaip valyti šaukštus karštu tirpalu

Nerūdijančio plieno ir aliuminio šakutes ir šaukštus lengva nuvalyti pamirkius karštame tirpale. Į keptuvę supilkite 2 litrus verdančio vandens, įpilkite 2 valg. l. sodos ir druskos, įpilkite 1 valg. l. citrinos rūgšties, viską išmaišykite ir sudėkite stalo įrankius. Jie turi stovėti tirpale mažiausiai 30 minučių. Visą šį laiką keptuvė turi būti laikoma ant silpnos ugnies. Citrinų rūgštį galima pakeisti actu arba citrinos sultimis.

Gaminius iš vario nikelio ar sidabro galima valyti taip: ant indo dugno uždėkite foliją, į ją įpilkite 2 šaukštus sodos, užpilkite litru verdančio vandens ir 5 minutėms nuleiskite šakutes bei šaukštus. Tada nuplaukite juos po tekančiu vandeniu. Tarp dantų ir ant raštų likusias apnašas galima pašalinti dantų pudra ir minkštu šepetėliu.

Kalbant apie aliuminio šaukštų ir šakučių valymą, patariu per daug nesivargti. Kadangi aliuminio indų žala žmogaus organizmui jau seniai įrodyta, juos reikia išmesti arba perdirbti.

Išskalbtus stalo įrankius rekomenduojama sausai nušluostyti servetėle ar rankšluosčiu. Tada ant jų neliks dryžių, ilgiau išlaikys blizgesį ir švarą. Vario nikelio ir sidabro dirbinius geriau paslėpti specialioje dėžutėje, kad jie mažiau kontaktuotų su oru ir nesuteptų.

Močiutė šakutes valydavo labai paprastai: pamirkydavo sultinyje, kuris liko po bulvių, o tada skudurėliu nuimdavo dangą. Geriausiai pasiteisino jaunų gumbų nuoviras. Vario nikelio sidabrinius stalo įrankius ji panardino į šiltas išrūgas arba vandenį, kuriame buvo verdami kiaušiniai. Po mirkymo stalo įrankiai tapo kaip nauji. Vaikystėje padėdavau močiutei: viską nuplaudavau tekančiu vandeniu ir nusausindavau rankšluosčiu.

Taip pat skaitykite:  Gimimo numeris padės teisingai išsikelti tikslus ir juos pasiekti
183
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas