Kaip kartą ir visiems laikams atsikratyti šliužų iš sodo

Šliužai – nepageidaujami svečiai kiekviename sklype, nes gali sugadinti visą derlių. Lietinguoju sezonu jų dauginimasis padidėja, todėl verta pasirūpinti, kad jie nesiveistų masiškai.

Moliuskai minta lapais, daržovėmis ir uogomis, todėl žemiau papasakosime apie geriausius metodus, kurie gali juos atbaidyti nuo daržo.

Kaip atsikratyti šliužų iš sodo

Šliužai yra gana pastebimi, tačiau jų didžiausias aktyvumas yra ryte arba vakare. Jei savo sode matote gleivėtus pėdsakus, apgraužtus salotų lapus ar daržovių daigus, tai reiškia, kad turėtumėte imtis veiksmų, kad pašalintumėte kenkėjus iš savo daržo.

Moliuskai aktyviai ėda burokėlius, morkas, paprikas, baklažanus, kopūstus, salotas ir pomidorus. Todėl jie kelia rimtą grėsmę derliui, todėl labai svarbu laiku jų atsikratyti.

Gėrimų spąstai

Kenkėjai mėgsta alų, kefyrą, medaus tirpalą. Šiuos skanėstus reikia pilti į plokščius lėkštutes, įkastas į žemę iš plastikinių butelių. Ryte viduje bus daug šliužų.

Vaisių žievelės

Išbarstykite apelsinų ar melionų žieveles ant lysvių, o ryte po jomis pastebėsite daug kenkėjų.

Apsauginis takelis

Aplink lysves įrenkite apsauginius takelius, naudodami akmens miltelius, kalkes, medžio pelenus, smulkų žvyrą arba kriauklių fragmentus. Taip pat galite pabarstyti maltos kavos, kiaušinių lukštų arba graikinių riešutų kevalų. Šie takeliai pažeis šliužų pilvus, todėl jie neropos iki derliaus.

Augalų sodinimas

Šliužai labai nemėgsta kvapnių augalų, todėl tarp daržovių eilėse sodinkite česnakų, svogūnų, rozmarinų, levandų ar rūgštynių. Šių augalų kvapai atbaidys kenkėjus nuo jūsų daržo.

Rekomenduojama surinktus šliužus mesti į kompostą, kad paspartėtų organinių atliekų skaidymas. Šią duobę reikia kruopščiai aptverti ir uždengti, kad šliužai negrįžtų į lysves ir nesunaikintų viso derliaus.

424
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Taip pat skaitykite:  Nepilkite kiaušinių į kriauklę, kai juos išvirėte.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas