Jeigu žmogui blogai keliai, tuomet jam geriau nesitūpti giliai, – perspėjo ekspertas.
Žmonės, kurie domisi, kaip numesti svorio ar priaugti raumenų masės, gali susidomėti, kas atsitiks, jei pritūpsite kiekvieną dieną. Reguliarūs pritūpimai jums gali būti naudingi keliais atvejais – pirma, jei turite sveikus sąnarius, antra, kai pratimas pasirinktas teisingai.
Kijevo ir Ukrainos kultūrizmo ir rankinės kovos čempionatų nugalėtojas Andrejus Griciukas su Citata.lt pasidalino įdomia ir naudinga informacija apie pritūpimus.
Kiek pritūpimų turėtum padaryti per dieną?
Specialisto teigimu, kuo jaunesnis žmogus, tuo labiau jis turėtų pritūpti. Svarbiausia, kad žmogaus keliai būtų sveiki. Vyresnio amžiaus žmonės neturėtų daryti daug šių pratimų.
„Jei esi jaunas ir sveikas, gali daryti tiek pritūpimų, kiek nori, bent 100, bent 200 kartų, svarbiausia suprasti, kodėl tai darai, ir dozuoti krūvį, kad to nedarytų persistengti, jei norite išlaikyti kūno tonusą ir sveikatą, po kiekvieno ilgo sėdėjimo galite padaryti 20-30 pritūpimų, kad išsisklaidytų kraujas“, – dalijosi ekspertė.
Senstant pritūpimų įtraukimas į veiklą priklauso nuo sąnarių sveikatos. Jei nėra problemų dėl kelių, raiščių ir sąnarių, galite padaryti 10-15 pritūpimų 1-3 kartus per dieną. Tuo pačiu metu turite atidžiai stebėti savo gerovę.
Kas atsitiks, jei kasdien padarysite 50 pritūpimų?
Jei pridėsite tokią veiklą, padidės kraujotaka dubens srityje. Dėl to bus galima išvengti kraujo stagnacijos šioje srityje.
Be to, pritūpimų dėka padidės hormonų išsiskyrimas į kraują, nes darbo metu dalyvauja didelės raumenų grupės. Taip pat padidės bendras fizinis tonusas.
Kas atsitiks, jei pritūpsite 100 kartų per dieną?
Jei žmogus sveikas – sveiki keliai, sveikas dubuo, tai tik pagerins kraujotaką ir pakels tonusą. Svarbiausia nedaryti tiek daug pritūpimų vienu metu.
„Patartina jį sulaužyti, nes 100 kartų per dieną jau yra treniruotė, ir mes turime atsižvelgti į tai, kas yra pritūpimai – yra gilūs pritūpimai, ir yra pritūpimai ant sofos ar kėdės ant sofos nėra pritūpimai“, – pažymėjo ekspertas.
Kaip pasikeičia jūsų kūnas, jei pritūpsite kiekvieną dieną
Griciukas pabrėžė, kad raktas į pokyčius ir naudos gavimą yra tinkamas darbas, tai yra, reikia daryti daugiau atletiškų pritūpimų – bent lygiagrečiai, 50-60-70 laipsnių kampu.
„Skaudantiems keliams geriau nepritūpti giliai ir/ar su svoriu Galima pritūpti tik tokia amplitude, kuri nesukelia skausmo ir diskomforto“, – aiškino sportininkas.
Anot jo, jei pritūpimai bus atliekami taisyklingai, kojos bus labiau tonizuotos. Jei laikysitės tinkamos dietos, taip pat galite atsikratyti riebalų pertekliaus.
