Naudinga: kaip išsirinkti braškes ir kaip teisingai jas valgyti

Vasara – sultingų uogų ir vaisių metas, tarp jų išskirtinę vietą užima braškės. Dėl saldaus skonio ir daug naudingų savybių jis yra daugelio mėgstamas delikatesas. Tačiau norint mėgautis šia uoga be pasekmių sveikatai, svarbu žinoti, kaip išsirinkti kokybiškas braškes ir kokiais kiekiais jas galima vartoti.

Kaip išsirinkti geras braškes

Dažnai nusipirkę braškių pastebime, kad uogos nėra tokios saldžios, kaip norėtume, arba visai neprinokusios. Norėdami išvengti nusivylimo, laikykitės šių paprastų taisyklių:

  1. Spalva . Prinokusios braškės turi būti ryškiai raudonos spalvos, be žalių plotų. Tačiau atminkite, kad kai kurios veislės gali būti saldžios net su mažomis žaliomis dėmėmis.
  2. Aromatas . Saldžios braškės paprastai turi intensyvų vaisių skonį. Jei uogos maloniai ir sodriai kvepia, greičiausiai jos bus saldžios.
  3. Nuoseklumas . Uogos turi būti kietos, bet ne kietos. Venkite per minkštų arba pageltusių uogų.
  4. Dydis . Vidutinės ir mažos uogos dažnai būna stipresnio skonio nei didesnės. Tačiau ši taisyklė ne visada galioja visoms veislėms.
  5. Auginiai . Kuo šviežesni ir žalesni auginiai, tuo šviežesnės uogos. Uogų su džiovintais ar pageltusiais auginiais geriau nepirkti.
  6. Kilmė . Pageidautina rinktis vietines braškes, nes greičiausiai jos bus šviežesnės ir skanesnės dėl ilgo transportavimo trūkumo.

Šie patarimai padės išsirinkti kokybiškas ir skanias braškes, kurių nereikės išmesti.

Kiek valgyti braškių, kad neapsinuoditumėte?

Kaip sakė Paracelsas: „Viskas yra nuodai ir viskas yra vaistas. Tik dozė paverčia vaistus nuodais ir nuodija vaistus“. Ne išimtis ir braškės. Nepaisant daugybės naudingų savybių, per didelis vartojimas gali pakenkti organizmui.

Sveikam suaugusiam žmogui saugi dozė laikoma 300–400 gramų braškių per dieną. Žmonėms, sergantiems skrandžio ligomis, vaikams rekomenduojama apsiriboti iki 200 gramų vienu metu. Braškių persivalgymas gali sukelti šias problemas:

  • Skrandžio sutrikimas . Braškėse yra daug skaidulų, todėl persivalgius gali sutrikti skrandis.
  • Viduriavimas . Skaidulų perteklius gali sukelti viduriavimą.
  • refliuksas . Braškėse esančios rūgštys gali sukelti rėmenį ir refliuksą.
  • Alergija . Braškės gali būti stiprus alergenas. Alergijos simptomai gali būti bėrimas, niežulys, patinimas ir net anafilaksinis šokas.
Taip pat skaitykite:  4 maisto produktai, kuriuos valgo tik žemos savivertės žmonės

Todėl net jei braškės labai skanios, nevalgykite jų dideliais kiekiais. Mėgaukitės uogomis saikingai ir tai jums bus tik į naudą.

Braškės yra vitaminų ir mineralų sandėlis. Jame gausu vitaminų C, K, folio rūgšties, mangano ir kalio. Šios maistinės medžiagos palaiko sveiką odą, imuninę sistemą, gerina medžiagų apykaitą ir mažina lėtinių ligų riziką. Vadovaudamiesi mūsų braškių pasirinkimo ir valgymo rekomendacijomis, galėsite mėgautis šia nuostabia uoga nepakenkdami savo sveikatai.

451
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas