Pelargonijos kaprizai: kas jai gali nepatikti

Pelargonija yra gana populiari gėlė, kurią žmonės mėgsta auginti namuose. Ji nepretenzinga ir labai gražiai, gausiai žydi. Tačiau nors tai gana atsparus augalas, jis turi dalykų, kurių nemėgsta.

Gausus laistymas: gėlė turi būti laistoma ne taip, kaip reikia. Drėkinant šaknų sistemą atsiranda puviniai, grybelinės ligos. Kai išdžiūsta viršutinis dirvos sluoksnis, tada galima laistyti.

Užsistovėjusi drėgmė: kad taip neatsitiktų. Juk tada pelargonija sirgs. Situaciją padės išspręsti drenažas (keramzitas, smulkus žvyras).

Šviesos trūkumas : pelargonijos yra šviesą mėgstantys augalai. Jei negaus pakankamai saulės šviesos, pradės nykti: lapai pageltonuos, o žydėjimas taps silpnas. Pasirinkite saulėtą palangę.

Temperatūros svyravimai: neigiamai reaguoja į skersvėjį. Jei žiemą vėdinate, nuimkite gėlę nuo palangės. Tinkama temperatūra kambaryje – +18_+25 laipsniai.

Blogas oras: jei jame yra dulkių, dūmų dalelių, žarijų, tabako ar tiesiog ilgai nebuvo vėdinamas – neigiamai paveiks augalo būklę. Jis pagelsta ir praranda gražią dekoratyvinę išvaizdą. Stenkitės dažnai vėdinti, bet nepamirškite gėlės paslėpti šilumoje.

Netinkamas persodinimas: dideli vazonai pelargonijoms netinka. Juose ji išleis šaknis, todėl nebus žydėjimo. Todėl persodinkite tik tada, kai šaknų sistema visiškai užpildo vazoną ir pradeda iš jo lįsti.

Trąšos : jų reikia, kad pelargonijos gausiai žydėtų. Tik jei persistengsite, naudos nebus. Aktyvaus žydėjimo ir augimo laikotarpiu kartą per dvi savaites naudokite žydintiems augalams skirtas trąšas.

Kaip matote, pelargonijos, kaip ir bet kuris gyvas organizmas, reikalauja tik priežiūros. Ji nėra sudėtinga. Jei laikysitės visų šių taisyklių, augalas ramiai augs ir džiugins jus spalvų maištu.

823
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Taip pat skaitykite:  Ekspertas papasakojo, kaip per 15 minučių išbalinti siūles tarp plytelių vonios kambaryje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas