Milijonai žmonių praeina pro šalį nežinodami, kodėl šis augalas yra vienas gražiausių pasaulyje. Tačiau tik nedaugelis žino jo paslaptį

Kraujažolė (Achillea millefolium) – daugiametis astrinių šeimos žolinis augalas, nuo seno garsėjantis unikaliomis gydomosiomis savybėmis. Laukinėje gamtoje šį augalą galima rasti beveik visų šalių laukuose, pievose ir ganyklose. Kraujažolės turi skiautėtus lapus, baltus arba rausvus žiedynus, dėl kurių jas galima atpažinti tarp kitų vaistinių augalų. Dėl savo retų naudingų savybių šis augalas ir šiandien laikomas nepakeičiamu liaudies medicinoje, naudojamas daugelio ligų gydymui ir profilaktikai.

Greitas žaizdų gijimas

Daugiametis augalas pasižymi galingomis priešuždegiminėmis ir sutraukiančiomis savybėmis. kraujažolė veiksmingai kovoja su kraujavimu, skatina žaizdų gijimą. Norint sumažinti antrinės infekcijos riziką, pakanka augalu patepti sužeistą vietą.

Gerina virškinimą

Augalas mažina virškinimo sistemos sutrikimų apraiškas, mažina vidurių pūtimą ir skausmą, aktyvina tulžies sintezę

.

Dėl to daugiametis augalas taps nepakeičiamas kovojant su virškinimo sutrikimais.

Stiprina moterų sveikatą

Dar senovėje moterys vartojo kraujažolių nuovirus ir užpilus, kad pašalintų skausmingas menstruacijas ir atkurtų mėnesinių ciklo pažeidimus. Augalas pasižymi antispazminiu poveikiu, mažina diskomfortą ir normalizuoja hormonų pusiausvyrą moters organizme, gerindamas visos reprodukcinės sistemos veiklą. Kūno

temperatūros mažinimas

Kraujažolė turi savybę mažinti kūno temperatūrą sergant peršalimo ar virusinėmis ligomis, didina prakaitavimą. Prakaitas šalina iš organizmo toksines medžiagas ir gerina bendrą savijautą.

Priešuždegiminis veikimas

Kraujažolės turi daug flavonoidų ir taninų, kurie veiksmingai stabdo uždegiminį procesą. Dėl to augalas ypač naudingas sergant artritu, sąnarių patologijomis ir dermatologinėmis ligomis.

Kraujotakos greitinimas Kraujažolė

turi savybę plėsti kraujagysles ir normalizuoti kraujo klampumą, todėl pagerėja kraujo tekėjimas. Tai palankiai veikia širdį ir kraujagyslių sistemą.

Kraujospūdžio normalizavimas

Klinikiniais tyrimais patvirtintas kraujagysles plečiantis kraujažolių poveikis. Jis suaktyvina kraujotaką ir mažina kraujospūdį. Štai kodėl pernykščio augalo pagrindu pagamintos priemonės naudingos žmonėms, sergantiems

Taip pat skaitykite:  Ekspertas papasakojo, kaip per 15 minučių išbalinti siūles tarp plytelių vonios kambaryje

arterine

hipertenzija.

Antiseptinis poveikis

Į pernykščio augalo sudėtį įeina natūralūs antiseptikai

.

Siekiant apsaugoti nuo patogeninių mikroorganizmų skverbimosi, juo tepama pažeista vieta – įbrėžimai, žaizdos, uždegimai ar nudegimai. Taip pagreitinamas audinių gijimas ir užkertamas kelias infekcijai.

Kvėpavimo sistemos palaikymas

Gydomasis augalas nuo seno naudojamas kovai su kosuliu ir gerklės perštėjimu. Jis skatina gleivių skystėjimą, greitina jų išsiskyrimą, šalina uždegiminius bronchų pažeidimus. Tai leidžia naudoti kraujažolę sergant bronchitu ir astma.

Organizmo valymas

Kraujažolė garsėja diaforetinėmis ir diuretinėmis savybėmis, užtikrinančiomis greitą audinių apsivalymą nuo toksinų ir toksinų. Jis pašalina skysčių perteklių, suaktyvindamas natūralią organizmo detoksikaciją.

Nervų sistemos gerinimas

Kraujažolių arbatos, užpilai ir nuovirai teigiamai veikia centrinę nervų sistemą. Jie atpalaiduoja, mažina stresą ir emocinę perkrovą. Natūrali priemonė pasižymi švelniu raminamuoju poveikiu, mažina nerimą, neramumą ir stiprina miegą.

Imuniteto stiprinimas

Į vaistažolių sudėtį įeina antioksidantų kompleksas, padedantis stiprinti organizmo apsaugą. Reguliarus kraujažolių nuovirų ir arbatų vartojimas didina atsparumą virusinėms ligoms ir ligų sukėlėjams, todėl jos ypač naudingos sezoninių epidemijų metu.

Pagalba sergant

venų

varikoze

Kraujažolės suaktyvina venų kraujotaką ir mažina patinimą, palengvina venų varikozę

.

Be to, augalas mažina kojų skausmą, stabdo tolesnį uždegiminio proceso plitimą.

Odos būklės gerinimas

Reguliarus kraujažolių vartojimas teigiamai veikia odą. Natūrali priemonė veiksmingai kovoja su uždegimu, spuogais ir paraudimu, atkuria tonusą ir susiaurina išsiplėtusias poras. Augalas puikiai papildys riebios, problemiškos ir išblyškusios odos priežiūrą – jis puikiai matina, stangrina ir suteikia aksominio švelnumo.

Svorio kontrolė

Kraujažolių pagrindu pagaminti nuovirai ir arbatos skatina medžiagų apykaitą, pagreitina skysčių pertekliaus šalinimą iš organizmo ir gerina virškinimo procesus. Dėl to jie nepakeičiami lieknėjant ir detoksikuojant organizmą.

Taip pat skaitykite:  Kaip sunaikinti kenkėjus augaluose: padės paprasti medienos pelenai

Kraujažolių naudojimas

Priklausomai nuo tikslo, kraujažolės gali būti naudojamos keliomis formomis:

  1. Arbata – norint paruošti naudingą gėrimą, 1 arbatinis šaukštelis džiovintų žiedų užpilamas stikline stataus verdančio vandens, paliekamas 15 minučių pritraukti ir perkošiamas. Per dieną leidžiama sunaudoti iki 3 puodelių arbatos.
  2. Tinktūra – priemonės vartojama 10-15 lašų, praskiedus vandeniu. Tai veiksminga priemonė moterų sveikatai atstatyti, virškinimui gerinti ir įvairių lokalizacijų skausmui šalinti.
  3. Skaistalai – šviežiai surinktas augalas su lapais ir žiedais susmulkinamas ir dedamas ant sužeidimų.
  4. Eterinis aliejus – naudojamas masažui ar įtrinti, maišomas su baziniu aliejumi arba dedamas į vonios vandenį.
  5. Tepalas – naudojamas kompleksiškai gydant varikozę, aknę ir dermatologines ligas.

Kraujažolė – gydomasis augalas, kuris padės sustiprinti sveikatą ir pagerinti bendrą savijautą. Tačiau, kaip ir bet kurios kitos natūralios priemonės, jis taip pat gali sukelti alerginių reakcijų. Kad išvengtumėte nepageidaujamų pasekmių, prieš vartojant patartina pasitarti su gydytoju.

6 564
Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas