Tulpė yra graži gėlė. Pavasarį jos džiugina akį ryškiomis spalvomis. Kad taip būtų kasmet, reikia žinoti, kaip tinkamai jas prižiūrėti pasibaigus žydėjimui.

Pumpurų pašalinimas
Kai tik žiedlapiai nukrenta, nedelsdami nupjaukite sudžiūvusį stiebą. Augalas nešvaistys energijos sėkloms auginti. Visos maistinės medžiagos bus nukreiptos į svogūnėlį. Svarbiausia šalinant nepažeisti lapų. Nes būtent per juos vyksta svogūnėlio mityba.
Kodėl būtina iškasti
Kasmet svogūnėlis giliai įauga į dirvą. Galiausiai atsitiks taip, kad svogūnėlis nebeturės jėgų prasiveržti į paviršių ir gėlė žus. Neužmigdyti augalo galima tik ten, kur šilta, kur balandžio mėnesį temperatūra yra +20. Pakanka persodinti kartą per 2-3 metus. Šaltame klimate svogūnėliai žemėje neišgyvens. Todėl juos reikia iškasti, kai tik pagelsta lapija.

Svogūnėlių laikymo ypatumai
Iškastus svogūnėlius reikia išdžiovinti ir padėti saugoti į sausą patalpą su gera ventiliacija ir +20…+23 laipsnių temperatūra. Jei rudenį svogūnėlių nelietėte, ankstyvą pavasarį juos reikia iškasti ir perkelti į šiltą vietą, kad prieš žydėjimą jie sustiprėtų.

Sodinimo laikas
Geriausia tai daryti rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo viduryje. Būtina, kad jie spėtų įsišaknyti iki pirmųjų šalnų ir jų nepaveiktų grybinės infekcijos.
Dirvos paruošimo procesas: likus 2-3 savaitėms iki sodinimo tręškite mineralinėmis trąšomis, perkaskite ir išpurenkite dirvą. Prieš sodinimą apžiūrėkite sodinamąją medžiagą. Sergančias, pažeistas reikėtų atidėti į šalį. Visas sveikas, geros būklės, apdorokite priešgrybeliniais preparatais.

Sodindami užkaskite svogūnėlį tris kartus aukščiau. Tarp augalų turėtų būti 10 cm atstumas. Tada jiems bus patogu augti.
Tinkamai prižiūrėdami tulpes, galėsite džiaugtis sveikais augalais ir vešliais žiedais.
