Nudegimas visada netikėtas ir skausmingas. Dažnai panikuodami prisimename patarimus iš vaikystės, tačiau kai kurie iš jų gali tik pakenkti.
Pavyzdžiui, tepti aliejų ar grietinę ant nudegusios odos yra didelė klaida. Šios medžiagos sudaro plėvelę, kuri neleidžia odai atvėsti, sulaiko šilumą viduje ir pagilina pažeidimą, sako dr. Geeta Yadav.
Sertifikuota dermatologė dr. Geeta Yadav pažymi, kad aliejus ar sviestas nevėsina odos – jie tik sulaiko šilumą audiniuose, o tai sukuria aplinką uždegimui ir infekcijai.

Teisingi veiksmai nudegimų atveju – nedelsiant palaikykite pažeistą vietą po vėsiu vandeniu 10–15 minučių. Nenaudokite ledo. Tada švelniai nusausinkite odą švariu rankšluosčiu arba marle, netrinkite. Užtepkite neutralios priemonės, pavyzdžiui, gryno vazelino. Venkite kremų su alkoholiu ar kvapikliais. Tada uždenkite pažeistą vietą kvėpuojančiu tvarsčiu, kurį reikia keisti kasdien.
Kreipkitės į gydytoją, jei nudegimas didelis, atsiranda pūslių, pažeistas veidas ar lytiniai organai arba yra infekcijos požymių.
Jei neturite vazelino, tiks hidrogelio servetėlės arba nereceptiniai geliai su alaviju arba pantenoliu (be alkoholio ir kvapiklių).

Nedarykite klaidų:
- netepkite riebalų, grietinės,
- baltymai, makaronai;
- nepradurkite pūslių;
- nenaudokite vatos;
- nepalikite degimo vietos atviros.
„Naujienų medžiagos negalima laikyti ir prilyginti gydytojo receptui. Prieš priimdami sprendimą, būtinai pasitarkite su gydytoju ir susisiekite su specialistu.”
Anksčiau pranešėme, kad jis bus aksominis, kaip kūdikio: ką daryti, kad oda karštyje mažiau riebėtų?
Iššoko spuogas ir atsirado randas: kodėl nereikėtų žaisti dermatologu namuose – daugiau informacijos rasite Znayu.ua.
Primename, kad visada neteisingai prausdavotės veidą: kosmetologės paaiškino, ką daryti, kad oda spindėtų.
