Kaip tinkamai laikyti prieskonius, kad jie nesustingtų

Prieskoniai yra neatsiejama kulinarinio meno dalis, suteikianti patiekalams nepakartojamą skonį ir aromatą. Tačiau norint, kad jie išliktų švieži ir kokybiški, reikia žinoti, kaip tinkamai laikyti šiuos aromatinius priedus. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius prieskonių laikymo principus ir pateiksime naudingų patarimų šiuo klausimu.

Kas gadina prieskonius?

Prieskoniai itin jautrūs šviesai, orui, drėgmei ir temperatūros pokyčiams, kurie gali neigiamai paveikti jų skonį, aromatą ir spalvą. Venkite jų laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, šalia šilumos šaltinių arba vietose, kuriose yra daug drėgmės, pavyzdžiui, prie kriauklės. Geriausias variantas būtų pasirinkti tamsią, be skersvėjo vietą, pavyzdžiui, rakinamą spintelę ar stalčių.

Kaip laikyti prieskonius

Lengviausias būdas laikyti prieskonius – palikti juos originalioje pakuotėje. Tačiau geriausia naudoti stiklinius, keraminius ar metalinius stiklainius su sandariu dangteliu. Šios medžiagos nesugeria pašalinių kvapų, o sandari pakuotė apsaugo nuo oro.

Kiek laiko išsilaiko prieskoniai?

Nemalti prieskoniai savo savybes gali išlaikyti 2–3 metus, o malti – 6–18 mėnesių. Lapines žoleles, tokias kaip lauro lapai ar mėtos, galima laikyti virtuvėje 6–12 mėnesių.

Kaip laikyti prieskonius

Jei įmanoma, prieskonius geriau laikyti nesmulkintus: ankštimis, pagaliukais ar žirneliais. Taip galėsite ilgai išlaikyti jų šviežumą ir aromatą. Prieš naudodami prieskonius sumalkite grūstuvėje arba smulkintuvu, kad patiekalas būtų sodraus skonio.

Papildomi patarimai

  • Norėdami sandariai uždaryti parduotuvėje pirktus prieskonių maišelius, naudokite įprastus skalbinių segtukus. Tai padės sukurti beveik sandarią pakuotę ir apsaugos prieskonius nuo neigiamo išorės veiksnių poveikio.
226
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Taip pat skaitykite:  Pinigų ketvirtadienis: ritualai, sąmokslai pritraukti turtus į jūsų namus
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas