Mėšlungis yra staigus, skausmingas ir nevalingas raumenų susitraukimas. Dažnai kartojantis tokiems raumenų spazmams, jie trikdo mūsų gyvenimo kokybę. RADIJO laidoje „Kaip jautiesi?“ gydytoja neurologė Monika Šerelytė atsako, ar sutraukta koja tikrai signalizuoja, kad organizme trūksta medžiagų?
Pasak neurologės, dažnai kartojantis mėšlungiui reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir atlikti kraujo tyrimus. Tačiau kai kada mėšlungis susijęs ne tik su magnio stoka, bet ir su elektrolitų disbalansu.
„Mėšlungis pasitaiko ir tada, kai dažniau sportuojame, daug prakaituojame ir vartojame per mažai skysčių. Taip pat laikantis intensyvių dietų ir taip alinant organizmą, vartojant tam tikrus medikamentus – diuretikus ar neuroleptikus, kurie išvalo elektrolitus. Tai gali turėti įtakos momentiniams raumenų spazmams“, – sako M. Šerelytė.
Tačiau raumenų spazmams įtakos gali daryti ir kiti veiksniai. Pavyzdžiui, ilgas sėdėjimas nepatogioje padėtyje.

„Kitos priežastys – nepakankamas fizinis parengtumas, kai pasirenkame atlikti pratimus, kurie mums galbūt per sunkūs. Arba su amžiumi prastėjanti periferinių arterijų kraujotaka, kai yra širdies nepakankamumas ar cukrinis diabetas“, – pastebi pašnekovė.Sutraukus mėšlungiui, gydytoja rekomenduoja atlikti nesudėtingus tempimo pratimus, pamasažuoti sutrauktą raumenį, uždėti šiltą kompresą. Tačiau atkreipia dėmesį, kad sutraukto raumens nereikia badyti ar žnaibyti. O dažnas mėšlungio sutraukimas nutinka vasarą, būnant vandenyje.„Reikia atlikti nesudėtingus tempimo pratimus. Sėdimoje pozicijoje reikia ištiesti koją ir pirštus palenkti į save. (…) Jeigu mėšlungį sutraukia vandenyje, nereikėtų panikuoti. Reikia bandyti kiek įmanoma nusiraminti, bandyti vandenyje verstis ant nugaros, plūduriuoti ir ištempti sutrauktą galūnę. Prieš mėgaujantis maudynėmis vasarą rekomenduojama padaryti lengvą apšilimą ir vartoti pakankamai skysčių“, – sako M. Šerelytė.
