Prieš metus stebėjau savo kaimyną… Dabar mano sienos be jokio įtrūkimo! Senas kaimyno statybininko triukas suveikė ir man!

Įtrūkimai sienose – dažna problema, nuo kurios nėra apsaugotas nė vienas savininkas. Atsiradus nedideliems, kelių milimetrų dydžio įtrūkimams, pakanka kosmetinio remonto. Esant dideliems defektams reikės naudoti veiksmingesnius ir patikimesnius metodus, kurie palieka idealiai lygų paviršių, paruoštą dažams ar tapetams.

Alabastras su paslaptimi

Alabastras yra patikima priemonė, naudojama nedideliems pažeidimams pašalinti. Jis nereikalauja daug pastangų ir beveik akimirksniu susigeria. Tačiau svarbu prisiminti nedidelę paslaptį, kuri labai palengvins darbą su alabastru.

Skiedžiant alabastrą į vandenį reikia įpilti paprasto valgomojo acto, kurio koncentracija 9 %. Dėl šio niuanso mišinys kietės lėčiau, o tai darbo atlikimą pailgins keliomis minutėmis. 1 litrui vandens reikės 4 valgomųjų šaukštų acto

. Prieš pradėdami dirbti, būtinai turite paruošti paviršių – kruopščiai nuvalykite defektą švitrinio popieriaus lapu, pašalinkite teršalus ir nuvalykite kempine. Po to alabastrą atskiesti iki kreminės konsistencijos ir užpildyti įtrūkimą mentele, kempine ar kitu patogiu būdu. Kai mišinys visiškai išdžiūsta, paviršius apdorojamas švitriniu popieriumi ir atliekama baigiamoji apdaila.

Gipsinis glaistas

Gipsinio glaisto naudojimas yra lengviausias ir paprasčiausias būdas užtaisyti įtrūkimus sienose. Jį pakanka atskiesti pagal instrukciją ir užtepti ant iš anksto paruošto ploto. Išdžiūvę pažeidimai nušlifuojami švitriniu popieriumi – ir visiškai lygus paviršius paruoštas.

Didelių plyšių

hermetizavimas

Dideliems plyšiams, einantiems per plytų mūro sluoksnį, pašalinti naudojamas kitas būdas. Plonų ir gilių pažeidimų negalima paprasčiausiai užpildyti skystu skiediniu – dėl to plyšyje susidarys tuštumos ir greitai atsiras naujas plyšys. To išvengti padės senas, daugelio statybininkų patikrintas metodas

. Minkšto audinio ar kanapių atraiža suvilgoma PVA klijais ir atsargiai, naudojant spyruoklę, užpildomas plyšys. Būtina įsitikinti, kad muilas neišsikiša už plyšio paviršiaus. Kai klijai visiškai išdžiūsta, į plyšį pilamas smėlio-cemento skiedinys, kad būtų užpildytas likęs tarpas.

Taip pat skaitykite:  Sužinoję, kodėl šeimininkė uždengė viryklę šlapiais rankšluosčiais, bėgsite į virtuvę ir padarysite tą patį....

Defektams užtaisyti reikia naudoti tik smulkų smėlį – taip bus užtikrintas skiedinio homogeniškumas ir geras jo įsiskverbimas į ertmę. Galutiniame etape paviršius tinkuojamas. Tai padės išvengti plyšių atsiradimo ateityje.

Didesniems plyšiams, kurių plotis iki 1 cm, užtaisyti naudokite didesnio stiprumo kompozicijas. Šiuo tikslu į cemento ir smėlio tirpalą dedama smulkių smulkiųjų smiltelių. Kad cementas geriau sukibtų su paviršiumi, prieš užtaisant skiediniu, pažeidimus reikia sudrėkinti vandeniu.

546
Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas