Kai renkame savo šalies atstovą „Eurovizijoje“, atsižvelgiame ne tik į dainą, bet ir į tai, ką matome ekrane – spalvas, scenografiją, sceninio kostiumo pasirinkimą. Pastarasis neretai sulaukia daugybės susidomėjimo ir kelia aistras. Su stilistu Joringiu Šatu LRT.lt pasikalbėjo apie dažniausiai dalyvių daromas klaidas ir labiausiai išsiskyrusius įvaizdžius.
„Eurovizija“ ne veltui vadinama ne tik muzikos, bet ir spalvų bei stiliaus švente, kurios dalyvių įvaizdžiai aptarinėjami su tokiu pat užsidegimu, kaip ir dainos. Konkursas, pasak stilisto J. Šato, ne tik atspindi populiariausias mados tendencijas (nuo vyraujančių spalvų iki motyvų), bet ir jas papildo: „Neretai nugalėtojas ar kitas ryškus dalyvis gali turėti kokį nors akcentą, kuris po konkurso netrunka išpopuliarėti.“

Nors svarbiausias eurovizinis drabužis yra tas, su kuriuo atlikėjas žengia į sceną ir kurį išvysta milijonai žiūrovų televizoriaus ekrane, gerbėjai taip pat akylai apžiūrinėja, ką atlikėjas pasirenka iškilmingai atidarymo ceremonijai, ką dėvi bendraudamas su užsienio žiniasklaida, kaip apsirengęs eina susitikti su gerbėjais.

„Bet kokiu atveju, pirmas dalykas, kurį žmonės pamato, yra drabužis. Jis gali padėti mums perduoti norimą žinią, palikti įspūdį ar prisidėti formuojant tam tikrą nuomonę. Todėl vykstant į „Euroviziją“ svarbu gerai pasiruošti ir apgalvoti viską nuo A iki Ž, juolab kad vykstama atstovauti savo šaliai“, – pastebi stilistas.

Kai renkamės, kas atstovaus mūsų šaliai konkurse, pro akis nepraleidžiame ir vizualizacijų, dekoracijų bei kostiumų. Šiemet EUROVIZIJA.LT žiūrovai netgi yra kviečiami išrinkti stilingiausią atrankos dalyvį.
Šiemet atranka buvo išties spalvinga ir įvairi – penkiose atrankų laidose pasirodė 44 dalyviai. Visą atranką stebėjęs J. Šatas teigia, kad akivaizdu, jog dauguma atlikėjų aprangai negailėjo nei laiko, nei lėšų, vis tik ne visi įvaizdžiai buvo šiuolaikiški ir skoningi: „Kai kurie atrodo tiesiog pigokai. Nekalbu apie tai, kad buvo pasirinktas nebrangus audinys ar pan., veikiau tokį įspūdį kuria netinkamai pasirinkta spalva, siluetas, modelis, neskoninga šukuosena ir prastas makiažas.

Be to, kaip ir įvaizdis, taip ir visas pasirodymas turi atrodyti kaip darni visuma, viskas turi derėti tarpusavyje. Drabužiai turi papildyti kitus scenoje matomus, girdimus elementus ir atvirkščiai. Tačiau dažniausia klaida, kurią pastebiu – drabužiai eina sau, o pasirodymas – sau, tad atsiranda tam tikra kakofonija.“
Tiesa, pasak jo, tikrai buvo įvaizdžių, kurie nusipelnė pagyrų. „Kai kurie įvaizdžiai, nors ir buvo skoningi, per daug neįsiminė, tačiau yra keletas, kuriuos išskirčiau. Man patiko kaip viskas derėjo Liepos pasirodyme – ir jos pačios, ir šokėjų apranga, ir scenografija.

Tą patį galėčiau pasakyti ir apie Lion Ceccah – kitas atlikėjas su tokia apranga turbūt atrodytų juokingai, bet Lionui ji labai tiko, puikiai atspindėjo jo asmenybę, derėjo su pasirodymu.

Sophie Ali – viena iš atlikėjų, prie kurios pasirodymo teko prisidėti ir man. Labai džiaugiuosi rezultatu ir tuo, kaip gražiai susijungė visi pasirodymo elementai.

Įspūdį paliko ir Anyanya kostiumas bei grupės „Queens of Roses“ suknelės – akivaizdu, kad jos buvo kuriamos būtent šiam pasirodymui, ir atrodė išties gerai.

Nekasdieniškas, įdomus ir nematytas buvo ir GØYA stiliaus sprendimas“, – vardijo J. Šatas, trumpai apžvelgęs šių metų EUROVIZIJA.LT dalyvių stilių.
