Ką iš tikrųjų reiškia noras įkąsti mylimam žmogui?

Noras įkąsti mylimam žmogui – reiškinys, seniai prasiskverbęs į mūsų kultūrą ir atveriantis duris į intymių santykių pasaulį. Tarsi užprogramuoti jaučiame intymumo ir fizinio kontakto poreikį, o tai kartais pasireiškia neįprastų norų pavidalu, pavyzdžiui, kandžiojimuisi. Tinklalapio žurnalistai išsiaiškino, ką reiškia noras įkąsti mylimam žmogui.

Kodėl nori įkąsti savo mylimam žmogui?

Kandžiojimo menas neabejotinai turi gilias šaknis. Jis buvo žinomas nuo seniausių laikų ir egzistuoja visose žinduolių rūšyse. Įkandimas gali reikšti skirtingas emocines būsenas ir norus. Vieną akimirką tai gali būti švelnumo ir rūpestingumo demonstravimo būdas, o kitą – noras dominuoti ir parodyti, kas santykiuose yra atsakingas.

Psichoterapeutas Igoris Lyakhas atkreipia dėmesį į simbolinį šios sąveikos pobūdį. Dantys, galintys sukelti skausmą, tampa įrankiu perduoti žinią apie tai, kaip partneris elgiasi su kitu. Šiuo atveju svarbu atsižvelgti į įkandimo stiprumą, nes tai gali daug pasakyti.

Psichoterapeuto Andrejaus Chavanovo teigimu, noras įkąsti, gnybti ar trenkti mylimam žmogui kilus stipriai aistrai yra įprastas visame pasaulyje ir, regis, nepriklauso nuo kultūrinio konteksto. Šis reiškinys netgi buvo vadinamas „miela agresija“.

Moksliniai šio reiškinio tyrimai pradėti neseniai, ir jie dar nėra labai platūs. Tačiau pagrindinė hipotezė yra susijusi su emocijų reguliavimu. Įkandimas gali būti būdas suvaldyti intensyvius jausmus, kad jie mūsų visiškai neužvaldytų. Tačiau svarbu atsiminti, kad ne visiems partneriams patinka tokia meilės demonstravimo forma.

Kai kuriems žmonėms kandžiojimasis gali būti susijęs su praeities trauminiais išgyvenimais, pvz., vaikystėje šunų įkandimais ar kitų vaikų patyčiomis. Tokiems žmonėms kontaktas su dantimis gali sukelti fobinę reakciją. Taip pat yra tų, kurie bijo užsikrėtimo, nes įkandimas yra susijęs su odos pažeidimo ir mikrobų patekimo rizika.

Taip pat skaitykite:  Pasakė, kiek laiko galima laikyti mėsą šaldiklyje: kiti to nežino

Įdomu tai, kad ūmus meilės priepuolis vienu metu gali pažadinti agresyvius instinktus ir valgymo elgesį. Taip yra todėl, kad nervų centrai, reguliuojantys svarbų elgesį, pavyzdžiui, meilę, puoselėjimą, agresiją ir alkį, yra netoli vienas kito smegenų pagumburyje. Ir vieno iš šių centrų aktyvavimas gali paveikti kitus, sukurti unikalius elgesio derinius.

Psichoterapeutas Aleksejus Vilkovas pabrėžia savo jausmų išreiškimo svarbą, tačiau ragina atsižvelgti į partnerio reakciją. Jei abu yra pasirengę tokiems eksperimentams ir jie teikia malonumą, tai gali praturtinti jų santykius. Tačiau visada verta pradėti atsargiai ir palaipsniui plėsti intymumo ribas, atsižvelgiant į abipusius norus ir komfortą.

304
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas