Raudonieji ikrai yra skanus, sveikas ir brangus produktas. Todėl, kad nešvaistytumėte pinigų veltui, turėtumėte žinoti, kaip atskirti tikrą produktą nuo dirbtinių klastočių
. Šiandien rinkoje siūlomi 4 rūšių ikrai: iš rausvosios lašišos, kuojos, kuojos ir nerkos. Kiekvienas ikrai turi savitų savybių ir kainą.
Lašišos chum ikrai
Ikrai yra didžiausi, švelnūs, beveik be kartumo, laikomi vienais naudingiausių ir skaniausių. Ikrų spalva šviesesnė nei rausvųjų lašišų, šviesiai oranžinė. Jie turi naudingų savybių stiprinti kaulinį audinį, atkurti regėjimo kokybę, mažina kraujospūdį ir neleidžia susidaryti kraujo krešuliams.
Rausvosios lašišos ikrai
Ne tokie brangūs kaip ketiniai ir dažniau sutinkami žuvų turguje. Ikrų dydis mažesnis nei kėtės – 5 mm, spalva ryškiai oranžinė, skonis kartokas, tačiau tai natūralus rausvųjų lašišų ikrų skonis. Produkto dėka galima pagerinti kraujotaką, sustiprinti nervų sistemą, atjauninti odą, plaukus ir nagus, pagerinti kraujagyslių sistemą.
Nerka ikrai
Kiaušiniai yra ne didesni kaip 4 mm, ryškiai raudonos spalvos, kartūs, specifinio žuvies aromato. Tačiau kartu ikrai padeda normalizuoti virškinamojo trakto veiklą, stiprina kaulinį audinį, normalizuoja cukraus kiekį kraujyje ir lėtina senėjimą.
Coho lašišų ikrai
Ikrai yra bordo spalvos, ikrų dydis – nuo 3 iki 5 mm. Pagal skonį – patys kartiausi, tačiau labai naudingi ir maistingi. Ikrai naudingi spartesnei organizmo audinių regeneracijai, gerina smegenų veiklą ir kraujotaką, saugo nuo vėžio, padeda sintetinti laimės hormoną, mažina aterosklerozės riziką, padeda normalizuoti visus organizmo medžiagų apykaitos procesus.
Taigi šventiniam stalui geriau rinktis kiršlių ikrus, o sveikatos profilaktikai – sidabrinių lašišų ikrus.
Nepiktnaudžiauti ikrais turėtų žmonės, turintys problemų su šlapimo ir lyties sistema, virškinimo traktu, sergantys artrito ligomis.
