Šiais laikais sunkiai įsivaizduojame gyvenimą be telefonų, planšečių, kompiuterių bei laikrodžių. Išmaniųjų technologijų pagalba galime ne tik atrasti puikių receptų ar pasiklausyti mylimų muzikos atlikėjų, tačiau ir bendrauti su vaikais bei anūkais. Visgi įrenginiams sugedus kai kada nukenčia ir socialinis gyvenimas, nes netenkame galimybės susisiekti su artimaisiais. Kelios svarbios taisyklės gali ne tik užtikrinti įrenginių ilgaamžiškumą, tačiau ir sutaupyti pinigų, rašoma „Tele2“ pranešime žiniasklaidai.
„Kaip visada, viskas atsitinka ne laiku: telefonu nebeįmanoma fotografuoti anūko gimtadienio šventės, planšetė greitai išsikrauna ir su ja nebegalima naršyti naujienų portaluose. Verta atsiminti, kad net pats naujausias įrenginys gali sugesti, jei jo neprižiūrėsime tinkamai. Dažnai išmaniųjų įrenginių ciklą sutrumpina įprastos priežiūros klaidos: juos valome per retai, naudojame netinkamus įkroviklius, atsisakome būtinų apsaugos priemonių“, – mintimis dalijasi Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas.
Kaip tinkamai apsaugoti įrenginius?
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vartotojai yra priversti keisti išmaniuosius įrenginius – suskilęs ekranas. Ar tai būtų mobilusis telefonas, planšetė ar išmanusis laikrodis – vos nukritęs ant žemės, daiktas gali tapti nebenaudojamu.
Nors dabar išmanieji yra gaminami iš patvarių medžiagų, ekspertai rekomenduoja perkant naują įrenginį visada pasirūpinti ir papildomomis priemonėmis. Pavyzdžiui, įrenginiui skirtu apsauginiu dėklu bei plėvele.
Kaip tinkamai valyti įrenginius?
Šiais laikais išmanieji įrenginiai yra mūsų gyvenimo nuolatiniai palydovai – nueitus žingsnius pažintiniame take skaičiuojame išmaniuoju laikrodžiu, o telefonu fiksuojame puikias akimirkas iš atostogų pajūryje. Natūralu, kad įrenginyje kaupiasi dulkės ir įvairūs nešvarumai. Norint kuo ilgiau išsaugoti šiuos daiktus, juos valyti yra būtina.

Jeigu įrenginio ertmėje įstrigo smėlio ar kitų nešvarumų, nepulkite jo krapštyti su aštriais daiktais, pavyzdžiui, adata. Tokiu atveju galite pažeisti įrenginį negrįžtamai. Jei nežinote, kaip tinkamai įrenginį išvalyti, pasikonsultuokite su šeimos nariais arba specialistais artimiausiame mobiliojo ryšio operatoriaus salone. Tuo metu įrenginio ekrano ar nugarėlės valymui naudokite specialias, įrenginių valymui pritaikytas šluostes.
Kaip tinkamai įkrauti įrenginius?
Dažnai įkrovimo metu mes įrenginio nepaliekame ramybėje: toliau skaitome naujienas, ieškome naujų receptų, žaidžiame. Tokiu būdu įkroviklio laidas įsitempia ir gali pažeisti įkrovimo lizdą.
Norint kuo ilgiau išsaugoti nepažeistus laidus bei telefoną, įkrovimo metu įrenginiu nesinaudokite. Jeigu reikia sutvarkyti neatidėliotiną reikalą, patariama telefoną atjungti nuo įkroviklio ir tik tada rašyti žinutę ar skambinti.

Kaip pasirinkti kokybišką įkroviklį?
Jeigu teko keisti telefono įkroviklį, būtinai pasitikrinkite, kad pastarasis būtų originalus. Nusipirkę neoriginalų įkroviklį rizikuojate savo išmaniojo įrenginio saugumu – jis ne tik neįkraus telefono, tačiau gali pakenkti ir jūsų telefono baterijai.
Nekokybiškas įkroviklis gali sudeginti jūsų telefono lizdą bei sugadinti bateriją. Patikimiausia būtų rinktis originalius priedus iš oficialių parduotuvių, kurie užtikrintų tinkamą galingumą.
