Skanus itališkas saulėje džiovintų pomidorų receptas pravers kiekvienai šeimininkei. Norint kuo labiau priartėti prie klasikinio itališko saulėje džiovintų pomidorų gaminimo recepto, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas pačių pomidorų pasirinkimui. Idealiu atveju tai turėtų būti slyvos formos, prinokę, nelabai dideli, mėsingi pomidorai, nors džiovinti gali būti absoliučiai bet kokia.
„Itališkų saulėje džiovintų pomidorų“ receptas
Vasarą daržovių konservavimas yra gana dažnas reiškinys. Jei pageidaujama, pomidorus galima užšaldyti žiemai. Daugelis renkasi saulėje arba saulėje džiovintus pomidorus, kuriuos galima ilgai laikyti, be to, juos patogu transportuoti. Realybės projekto „Ant peilių“ šefas Aleksas Jakutovas papasakojo, kaip greitai ir teisingai išdžiovinti pomidorus žiemai.
Ingridientai:
- 2 kg pomidorų;
- 50 gramų sauso raudonėlio;
- 1 česnako galvutė;
- 150 gramų baziliko;
- cukraus, druskos ir pipirų pagal skonį.
Kaip gaminti:
Pradėkime gaminimo procesą, tam turėsite iš anksto paruošti visus ingredientus. Pomidorus ir bazilikus reikia kruopščiai nuplauti. Paimkite česnako galvą ir nulupkite.
Reikia paimti gastronorm indą, uždengti pergamentu, ant jo atsargiai uždėti pomidorus. Prieš pat juos reikia perpjauti pusiau. Pomidorus ant viršaus pabarstykite smulkiai pjaustytu baziliku ir raudonėliu, nepamirškite įberti druskos ir cukraus pagal skonį.
Smulkiai supjaustykite česnaką. Ant kiekvieno pomidoro griežinėlio uždėkite česnako. Įkaitinkite orkaitę ir įdėkite indą su pomidorais. Daržovę džioviname 10 valandų. Patartina tai daryti šiek tiek pravertus orkaitės dureles.
Po to saulėje džiovintus pomidorus sudėkite į įprastą stiklinį indelį arba sandarų maišelį. Svarbiausia, kad prieš tai darydami jie atvėstų. Jei pageidaujate, į pomidorus galite įpilti augalinio aliejaus, kurio reikia, kad pomidorai išlaisvintų savo skonį.
Pomidorų džiovinimas naudojant dehidratorių
Geriausias pomidorų džiovinimo būdas yra džiovyklė arba, kaip dar vadinama, džiovyklė.
Visi pomidorai yra paruošti; sudėkite juos ant džiovinimo grotelių pjaunama puse į viršų. Jas dedame gana sandariai, nes džiovinant gerokai sumažės.
Pomidorų puseles apibarstome druska, visų pirma tam, kad iš pomidorų išsiurbtų drėgmės perteklių, suteiktų jiems skonį, be to, druska apsaugo mūsų gaminį nuo gedimo. Tada pabarstykite šiek tiek cukraus, kad skonis būtų ryškesnis, net jei pomidorai saldūs.
Kartais šiame etape pomidorai apibarstomi prieskoniais ir žolelėmis. Visus pomidorus dėkite ant grotelių tokiu pačiu būdu.
Uždarykite dehidratatorių dangčiu, nustatykite temperatūrą ir laiką. Iš anksto nustatytas džiovinimo laikas 12 valandų 70°C (158°F).
Priklausomai nuo pomidorų dydžio ir jų sultingumo, džiovinimas 70°C (158°F) temperatūroje gali trukti nuo 9 iki 15 valandų.
Jei reikia, pridėkite papildomo laiko, tačiau nepamirškite, kad norime saulėje džiovintų, o ne džiovintų pomidorų. Todėl nereikia jų per daug džiovinti, jie neturi būti trapūs, lengvai lankstyti, būti minkšti, bet ne šlapi, spaudžiant neišsiskirstyti sulčių.
