Žirniai bus saldūs ir be kirminų: patyręs sodininkas įvardijo pagrindinę derliaus auginimo paslaptį

Saldžiųjų žirnelių auginimas tradiciškai laikomas darbui imliu procesu, kuriam reikia nuolat ravėti ir reguliariai laistyti. Tačiau yra paprasta agrotechnika, kuri gali žymiai sumažinti darbo kiekį sode. Šis metodas pagrįstas natūralios dirvožemio dangos naudojimu ir optimalaus mikroklimato augalų vystymuisi sukūrimu.

Pirma , nupjautos žolės mulčio naudojimo technologija yra labai paprasta.

„Naudokite saulėje džiovintus žalumynus be sėklų. Tolygiai paskleiskite juos aplink augalus 7–10 cm sluoksniu, palikdami nedidelį tarpelį ties stiebais“, – sakė Stanislavas Sokolovas.

Mulčiavimas turėtų būti atliekamas aktyvaus augimo ir ankščių formavimosi laikotarpiu.

Antra , šis metodas apsaugo šaknų sistemą nuo perkaitimo. Kaip pažymėjo redakcijos ekspertas, žirniai šaknims teikia pirmenybę vėsioms ir drėgnoms sąlygoms. Plika dirva, veikiama tiesioginių saulės spindulių, greitai įkaista ir praranda drėgmę, todėl augalas yra priverstas eikvoti energiją išgyvenimui, o ne derliaus formavimui.

Trečia , mulčiavimas žymiai sumažina drėgmės praradimą dėl garavimo.

„Net ir retas laistymas ar lietus bus veiksmingas, nes vanduo ilgai išliks dirvožemyje ir bus prieinamas augalui. Tai reiškia, kad mažiau laiko reikės praleisti su laistytuvu“, – teigė metodo autorius.

Šis metodas leidžia žymiai sumažinti laistymo dažnumą.

Ketvirta , tankus žolės mulčio sluoksnis veiksmingai slopina piktžolių augimą. Šviesos trūkumas neleidžia piktžolių sėkloms sudygti, todėl praktiškai nereikia reguliariai ravėti.

Penkta , yrantis organinis mulčias tarnauja kaip papildomas maistinių medžiagų šaltinis. Laipsniškas žolės virsmas humusu suteikia augalams vertingų maistinių medžiagų visą vegetacijos sezoną.

Šešta , mulčiavimas užtikrina derliaus grynumą. Stanislavas Sokolovas pabrėžė, kad ankštys neužteršiamos dirvožemiu po lietaus ar laistymo, o tai pagerina produktų prekinę išvaizdą.

Žolės mulčiavimas yra efektyvus būdas optimizuoti žirnių auginimo žemės ūkio technologijas. Šis metodas leidžia gerokai sumažinti darbo sąnaudas ir tuo pačiu padidinti pasėlių derlių.

Taip pat skaitykite:  Kaip plauti maltą mėsą: prieš ar po kepimo

„Nustebsite, kiek sustiprės krūmai, kiek atsiras naujų žiedų ir kiaušidžių, o ankštys bus didesnės ir pilnesnės“, – padarė išvadą ekspertas.

Dėl paprasto įgyvendinimo ir didelio efektyvumo ši žemės ūkio technika patraukli daugeliui daržovių augintojų.

12
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas