Milijonai žmonių praeina pro šalį nežinodami, kodėl šis augalas yra vienas gražiausių pasaulyje. Tačiau tik nedaugelis žino jo paslaptį.

Kraujažolė (Achillea millefolium) – daugiametis žolinis augalas iš astrinių (Asteraceae) šeimos, nuo senų laikų garsėjantis unikaliomis gydomosiomis savybėmis. Gamtoje šį augalą galima rasti beveik kiekvienos šalies laukuose, pievose ir ganyklose. Kraujažolė turi išsišakojusius lapus, baltus arba rausvus žiedynus, dėl kurių ją galima atpažinti iš kitų vaistinių augalų. Dėl retų naudingų savybių šis augalas iki šiol laikomas nepakeičiamu liaudies medicinoje, naudojamas daugeliui ligų gydyti ir profilaktikai.

Greitas žaizdų gijimas

Daugiametis augalas pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis ir sutraukiamosiomis savybėmis. Kraujažolė veiksmingai kovoja su kraujavimu, skatina žaizdų gijimą. Norint sumažinti antrinės infekcijos riziką, pakanka augalą užtepti ant pažeistos vietos.

Pagerėjęs virškinimas

Žolė mažina virškinimo sistemos sutrikimų apraiškas, šalina pilvo pūtimą ir skausmą, aktyvina tulžies sintezę. Dėl to daugiametis augalas taps nepakeičiamu kovojant su virškinimo sutrikimais.

Moterų sveikatos stiprinimas

Net senovėje moterys vartojo kraujažolės nuovirus ir užpilus, kad pašalintų skausmingas menstruacijas ir atkurtų mėnesinių ciklą, jei jis sutrikdavo. Augalas turi antispazminį poveikį, pašalina nemalonius pojūčius ir normalizuoja hormonų pusiausvyrą moters organizme, gerindamas visos reprodukcinės sistemos veiklą.

Kūno temperatūros mažinimas

Kraujažolės gali sumažinti kūno temperatūrą peršalus ar sergant virusine liga, padidindamos prakaitavimą. Prakaitas pašalina iš organizmo toksines medžiagas ir pagerina bendrą savijautą.

Priešuždegiminis poveikis

Kraujažolėse yra padidinta flavonoidų ir taninų koncentracija, kurie veiksmingai malšina uždegimą. Dėl šios priežasties augalas ypač naudingas sergant artritu, sąnarių ligomis ir dermatologinėmis ligomis.

Kraujo apytakos pagreitėjimas

Kraujažolės pasižymi kraujagysles plečiančiomis ir kraujo klampumą normalizuojančiomis savybėmis, gerina kraujotaką. Tai teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.

Kraujospūdžio normalizavimas

Klinikiniai tyrimai patvirtino kraujažolės kraujagysles plečiantį poveikį. Ji aktyvina kraujotaką ir mažina kraujospūdį. Štai kodėl produktai, kurių pagrindą sudaro daugiametis augalas, yra naudingi sergantiems arterine hipertenzija.

Taip pat skaitykite:  „Tiesiog spindėk!“ – kaip efektyviai išvalyti kilimą ir atkurti ryškias spalvas

Antiseptinis poveikis

Daugiametis augalas turi natūralių antiseptikų. Siekiant apsaugoti nuo patogeninių mikroorganizmų prasiskverbimo, jis tepamas ant pažeistos vietos – įbrėžimų, žaizdų, uždegimų ar nudegimų. Tai pagreitina audinių gijimą ir apsaugo nuo infekcijos.

Kvėpavimo takų palaikymas

Šis vaistinis augalas jau seniai naudojamas kovojant su kosuliu ir gerklės skausmu. Jis padeda skystinti gleives, pagreitina jų pašalinimą, šalina uždegiminius bronchų pažeidimus. Tai leidžia kraujažolę vartoti sergant bronchitu ir astma.

Kūno valymas

Kraujažolė garsėja savo prakaitą skatinančiomis ir diuretinėmis savybėmis, kurios greitai valo audinius nuo toksinų ir atliekų. Ji pašalina skysčių perteklių, aktyvindama natūralią organizmo detoksikaciją.

Nervų sistemos būklės gerinimas

Kraujažolių arbatos, užpilai ir nuovirai teigiamai veikia centrinę nervų sistemą. Jie atpalaiduoja, mažina stresą ir emocinį perkrovą. Natūrali priemonė pasižymi lengvu raminamuoju poveikiu, mažinančiu nerimą, neramumą ir stiprinančiu miegą.

Imuninės sistemos stiprinimas

Žolėje yra antioksidantų kompleksas, kuris padeda stiprinti organizmo apsaugą. Reguliariai vartojant kraujažolių nuovirus ir arbatas, padidėja atsparumas virusinėms ligoms ir patogeniniams mikroorganizmams, todėl jie ypač naudingi sezoninių epidemijų metu.

Pagalba sergant varikoze

Kraujažolės aktyvina veninę kraujotaką ir mažina patinimą, palengvindamos išsiplėtusių venų būklę. Be to, augalas malšina kojų skausmą, stabdydamas tolesnį uždegiminio proceso plitimą.

Odos gerinimas

Reguliariai vartojant kraujažolę, teigiamai veikia odą. Natūrali priemonė veiksmingai kovoja su uždegimais, spuogais ir paraudimais, atkuria tonusą ir siaurina išsiplėtusias poras. Augalas bus puikus riebios, problemiškos ir senstančios odos priežiūros papildymas – jis puikiai matizuoja, stangrina ir suteikia aksominį pojūtį.

Svorio kontrolė

Kraujažolių nuovirai ir arbatos stimuliuoja medžiagų apykaitą, pagreitina skysčių pertekliaus pašalinimą iš organizmo ir gerina virškinimo procesus. Dėl to jie yra nepakeičiami norint numesti svorio ir detoksikuoti organizmą.

Taip pat skaitykite:  Netikėtas ir malonus: pats neįprastiausias būdas užmigti

Kraujažolės panaudojimas

Priklausomai nuo paskirties, kraujažolės gali būti naudojamos keliomis formomis:

  1. Arbata – norint paruošti sveiką gėrimą, 1 arbatinį šaukštelį džiovintų žiedų užpilkite stikline verdančio vandens, palikite pritraukti 15 minučių ir perkoškite. Per dieną galite išgerti iki 3 puodelių arbatos.
  2. Tinktūra – vaistas geriamas po 10–15 lašų, ​​praskiesto vandeniu. Tai veiksminga priemonė moterų sveikatai atkurti, virškinimui gerinti ir įvairių lokalizacijų skausmui šalinti.
  3. Kompresas – ką tik nuskintas augalas su lapais ir žiedais susmulkinamas ir užtepamas ant pažeistų vietų.
  4. Eterinis aliejus – jis naudojamas masažui arba įtrynimams, maišomas su baziniu aliejumi arba įpilamas į vonios vandenį.
  5. Tepalas – naudojamas sudėtingam varikozinių venų, spuogų ir dermatologinių ligų gydymui.

Kraujažolė yra gydomasis augalas, kuris padės sustiprinti sveikatą ir pagerinti bendrą savijautą. Tačiau, kaip ir bet kuri kita natūrali priemonė, ji taip pat gali sukelti alergines reakcijas. Norint išvengti nepageidaujamų pasekmių, prieš vartojant patartina pasikonsultuoti su gydytoju.

5
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas