Netikiu pasakomis apie nemokamus butus SSRS, kaip tai buvo įmanoma?

Būsto problema SSRS buvo ypač aktuali dešimtmečius. kaip nemokamai gauti butą Žmonės kartais net nesusimąsto, . Visą savo laiką ir energiją jie atidavė šaliai, tikėdamiesi jos padėkos.

Valdžia laikėsi nuomonės, kad stipri visuomenė yra kolektyvinė visuomenė visomis šio žodžio prasmėmis. Gyvenimas Sovietų Sąjungoje priminė didelį skruzdėlyną, kuriame tiesiogine to žodžio prasme viskas buvo daroma kartu, įskaitant ir gyvenimą. Ar prisimenate pagrindinį šūkį, kuriuo buvo vadinama šeima? Visuomenės ląstelė. Būtent šiose kamerose buvo priversti gyventi komunaliniuose butuose esantys žmonės.

Karas atnešė daug rūpesčių ir sunaikinimo. Pokaris išgarsėjo ne tik titanišku sovietų žmonių darbu atstatant šalį, bet ir komunaliniais butais, kuriuose vienu metu gyveno 15–20 žmonių. Ar tai gerai, ar blogai, spręsti ne mes. Tačiau vis tiek įdomu pažvelgti į šį istorijos puslapį.

Redakcija „Taip paprasta! siūlo sugrįžti į tuos laikus ir prisiminti, koks buvo sovietinis būstas, kaip jis buvo pastatytas ir kuo buvo įrengtas.

Kaip gauti butą nemokamai

Didelė atskirų butų plėtra prasidėjo tik 1953 m., kai į valdžią atėjo Nikita Chruščiovas. Namai buvo pastatyti žemi, iki 5 aukštų. Butai juose buvo vadinami chruščiovkais . Tai buvo nedideli butai, kurių plotas ne didesnis kaip 43 kvadratiniai metrai, tačiau juose buvo atskira 4–6 kvadratinių metrų virtuvė ir net atskiras vonios kambarys vienai šeimai. Gauti tokį butą jaunai šeimai buvo tikra laimė.

Chruščiovus pakeitė Stalinai . Jų statybos projektas prasidėjo praėjusio amžiaus 80-aisiais. Namai tapo aukštesni nei 9, 10, 14 ir net 16 aukštų. Sienos buvo storesnės, lubos aukštesnės. Tokiuose namuose atsirado liftas. Ir patys butai tapo didesni. Dviejų kambarių butas siekė 48 kvadratinius metrus. Tiesa, virtuvė buvo ne ką didesnė – iki 8 kvadratinių metrų.

Taip pat skaitykite:  Pinigai ateina tiems, kurie žino ir laikosi šių 3 pinigų įstatymų

Kaip žmonės gavo butus? Yra nuomonė, kad butai Sovietų Sąjungoje buvo atiduodami nemokamai. Tai nėra visiškai tiesa. Vis tiek reikėjo užsidirbti teisę stovėti eilėje, kad gautum butą. Eilė į butą gali trukti 15 metų. Judėti į eilę buvo galima tik per jungtis.

Visų pirma, į butų sąrašą buvo įtraukti pažangūs gamybos darbuotojai, karo veteranai ir visokie valstybės tarnautojai . Tačiau gavęs butą žmogus netapo jo savininku. Valstybė suteikė šeimai teisę gyventi bute. Parduoti ar iškeisti tokį butą buvo beveik neįmanoma. Tik po SSRS žlugimo žmonės turėjo galimybę privatizuoti savo gyvenamąjį plotą ir perduoti vaikams bei anūkams.

Sovietmečiu trūko beveik visko – baldų, indų, buitinės technikos, kilimų. O asortimentas, švelniai tariant, nebuvo įvairus, tad tų laikų butai atrodė beveik vienodai.

Gyvenimas sovietmečiu

Vienas iš turto ir gerovės rodiklių buvo kilimai ant sienos . Sako, taip buvo sukurta garso izoliacija, kad kaimynai nesiklausytų. Kaip ten bebūtų, beveik ant kiekvienos sienos kabėjo kilimai.

Svetainė, kurioje rinkdavosi visa šeima ir kur būdavo priimami svečiai, buvo įrengta geriausiai. Prie ilgiausios sienos buvo pastatyta siena. Tai buvo beveik pagrindinė daiktų laikymo vieta. Be to, tokioje sienoje buvo sukrauta viskas: ir drabužiai, ir indai, ir knygos. Sienoje už stiklo visada buvo lentynos, kuriose buvo rodomas visas krištolas. Tai ypatingas šeimos pasididžiavimas, nes ne visi galėjo tai gauti. Bet tai buvo madinga ir prestižinė.

Kitas pagrindinis salės atributas buvo televizorius. Jis buvo pastatytas tokioje vietoje, kad būtų galima matyti iš bet kurios kambario vietos. Priešais visada stovėjo sulankstoma sofa, ant kurios visa šeima galėjo sėdėti ir žiūrėti televizorių.

Taip pat šiame kambaryje buvo komplektas, kurį sudarė stalas ir kėdės. Įprastu metu vaikai ruošdavo namų darbus prie stalo, o kai susirinkdavo svečiai, jį pastatydavo centre, o paskui visi atėję susėsdavo aplink jį. Komplekte buvo mažiausiai šešios kėdės.

Taip pat skaitykite:  Kokie 5 įpročiai padidins jūsų galimybes gyventi iki 100 metų?

Virtuvė, ar Chruščiovo, ar Stalino, dydžiu nesiskyrė, todėl tokiose virtuvėse buvo sunku sutalpinti daugiau nei du žmones. Virtuvėje visada buvo virtuvės komplektas, stalas ir taburetės bei, žinoma, šaldytuvas.

Vonios kambarys, kaip taisyklė, buvo sujungtas, nors Stalino pastatuose labiau paplitusi atskira versija. Chruščiovo laikų butuose visada buvo langas vonioje, kad būtų taupoma energija. Jis taip pat tarnavo kaip ventiliacija.

146
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas